یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۵

‌مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران از باز پس‌گیری 250هکتار از عرصه‌های طبیعی دهلران از تصرف متخلفان خبر داد. «تورج کرمی»، در گفت‌وگو…

‌مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران از باز پس‌گیری 250هکتار از عرصه‌های طبیعی دهلران از تصرف متخلفان خبر داد.

«تورج کرمی»، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران از ابتدای سال 92 تاکنون 337 فقره دادخواست و لوایح قضایی بر علیه افراد متخلف تنظیم کرده و به مراجع قضایی ارجاع داده و از ابتدای امسال تاکنون تعداد 183فقره پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه پنج میلیارد ریال خسارت در طول سال گذشته از تخریب‌کنندگان منابع طبیعی دریافت و به خزانه ملی واریز شده است، تصریح کرد: سال گذشته 5 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان هزینه شده است.

مدیر منابع طبیعی دهلران از قرق چهار هزار هکتار از مراتع شهرستان دهلران برای احیاء، حفاظت و ساماندهی در سال گذشته خبر داد و گفت: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سال گذشته بیش از 250 هکتار از اراضی ملی این شهرستان را از تصرف متخلفان خارج و به بیت‌المال برگرداندند.

کرمی، ایجاد کمربند حفاظتی به طول 11 کیلومتر را در «پتک دیناروند»، جنگل کاری 600 هکتار از مناطق آبگرم، بیات و برتش با گونه های کنار، کهور و اوکالیپتوس و پخش 200 هزار اصله نهال برای کاشت در حاشیه مزارع میان کشاورزان را از دیگر کارهای منابع طبیعی در این شهرستان عنوان و تصریح کرد: سالانه در نهالستان دهلران 300 هزار اصله نهال تولید می‌شود و امسال نیز برای اجرای این طرح‌ها 10 میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *