شنبه، ۰۴ شهریور ۹۶ - ۰۳:۰۴
بازگرداندن خاطرات

بازگرداندن خاطرات فراموش شده با آهن‌ ربا دانشگاه ویسکانسین آمریکا در حالی مورد تایید قرار گرفته است که طی یک پژوهش جدید در…

بازگرداندن خاطرات فراموش شده با آهن‌ ربا دانشگاه ویسکانسین آمریکا در حالی مورد تایید قرار گرفته است که طی یک پژوهش جدید در این دانشگاه مشخص شد که با استفاده از آهن ربا می‌توان برخی از خاطرات فراموش شده را مجددا بازگرداند که البته محققان پیش از این بر این باور بودند که حافظه کاری ما که مسئول حفظ اطلاعات مهم و کوتاه مدت مانند حفظ یک شماره تلفن است، برای حفظ اطلاعات به فعالیت مستمر نیاز دارد. در ادامه با میهن پست همراهش شوید.

اما یک پژوهش جدید از محققان دانشگاه ویسکانسین-مدیسون نشان می‌دهد که مغز اطلاعات کم اهمیت را به جایی فراتر از دسترس ابزارهایی که به طور معمول بر فعالیت‌های مغز نظارت می‌کنند می‌فرستد و با این حال بازگرداندن خاطرات فراموش شده با آهن‌ ربا امکان پذیر خواهد بود.

بازگرداندن خاطرات فراموش شده با آهن‌ ربا در حالی با جدیدیت مورد مطالعه تعدادی از محققان در این دانشگاه قرار گرفته است که در این پژوهش آن ها موفق شدند تا با استفاده از آهن‌ربا این اطلاعات مخفی شده را بازگردانی کنند پرا که به باور آن ها منشاء بسیاری از بیماری‌های روانی اختلالات فکری است. برای مثال افسردگی با مرور افکار منفی و اسکیزوفرنی با توهم شکل می‌گیرد.

بازگرداندن خاطرات فراموش شده اگر چه کار خیلی سختی است اما آن ها با استفاده از یک تکنیک به نام تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال TMS یک میدان الکترومغناطیسی را به بخشی دقیق از مغز که در ذخیره سازی کلمات دخیل است، متمرکز کردند.

با این حال آن ها این گونه توانستند فعالیت آن قسمتی که میدان الکترومغناطیسی بر روی آن متمرکز شده بود تحریک کنند که البته آنها با این کار توانستند تمام کلمات و خاطراتی که به نوعی در این نقطه مخفی شده بودند را مجددا باز گردانی کنند.

[highlight]منبع[/highlight]     dailymail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *