شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۲

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی  وزیر کشور اظهار داشت: بطور کلی ما آماده…

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی  وزیر کشور اظهار داشت: بطور کلی ما آماده بازگشایی این مرز هستیم، و بارها به دولت عراق این مساله را اعلام کرده ایم، ولی این آمادگی از سوی طرف مقابل وجود ندارد.

وی درخصوص ارتقای مساله معیشت مرزنشینان و بهبود وضع مرزهای رسمی نیز اظهار کرد: مساله مرزنشینان فقط به وزارت کشور برنمی گردد، بلکه وزارت کشور به عنوان هماهنگ کننده فعالیت ها در منطقه مرزی است.

رحمانی فضلی گفت: کارگروه ویژه مرزی با حضور دستگاه های اجرایی مختلف، بدین منظور تشکیل شده که هر یک وظایفی دارند و در جلساتی که این کارگروه برگزار می کند به طرح هایی که باید برای تغییر وضع معیشتی مرزنشینان در منطقه مرزی اجرا شود، اولویت می دهیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ارایه تسهیلات در مناطق مرزی و فعالیت های مرزی، بخشودگی مالیات و واگذاری تسهیلات بانکی ازمحل صندوق توسعه ملی با سود چهار درصد، به کسانی که در مناطق مرزی سرمایه گذاری می کنند، از مجموعه کارهایی است که وزارت کشور در آن بحث هماهنگ کننده دارد.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *