پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، مجید خدابخش عصر چهارشنبه در همایش شهرداران تصریح کرد: اجرای این مهم ضرورت ویژه دارد و در واقع اصلی…

به گزارش خبرنگار مهر، مجید خدابخش عصر چهارشنبه در همایش شهرداران تصریح کرد: اجرای این مهم ضرورت ویژه دارد و در واقع اصلی ترین وظیفه شهرداری ها است.

وی اضافه کرد: در بازگشایی شهرداران می توانند دو برابر عرض خیابان مصوب کرده و نیمه مازاد را جهت ساخت واحدهای مسکونی به کار گیرند.

وی با بیان اینکه ظرفیت شهرداری برای امور مدیریت شهری ظرفیت بزرگی است، تاکید کرد: شهرداری مکان درآمد هزینه ای است و باید با مدیریت مالی پروژه های خود را اولویت بندی کند.

استاندار اردبیل یکی از دلایل موفقیت شهرداری مادرشهر ها از جمله تهران و اصفهان را وجود واحدهای تولیدی بزرگ در این شهر ها عنوان کرد و افزود: چنین امکانی باید در استان اردبیل نیز ایجاد شود.

خدابخش به ضرورت جذب سرمایه گذار توسط شهرداری ها تاکید کرد و بیان داشت: به عنوان مثال در آینده نزدیک واحد تولیدی فولاد سبلان می تواند درآمدهای قابل توجهی را به شهر مشگین شهر و شهرهای اطراف آن سرریز کند.

کارخانه های آسفالت برون سپاری شود

وی با یادآوری مشکل تامین آسفالت توسط شهرداری ها ادامه داد: در حال حاضر چند کارخانه تولید آسفالت به صورت کامل تعطیل است.

خدابخش معتقد است شهرداری ها می توانند با برون سپاری کارخانه ها علاوه بر رونق دوباره به تولید نیاز آسفالت خود را نیز تامین کنند.

استاندار اردبیل تاکید دارد با اجرای برون سپاری شهرداری ها حتی نیروی انسانی خود را ساماندهی کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.