چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۷:۵۶

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بازگشت نمره صفر به کارنامه دانشجویان کارشناسی خبر داد. به گزارش مهر، عبدالرحیم…

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بازگشت نمره صفر به کارنامه دانشجویان کارشناسی خبر داد.

به گزارش مهر، عبدالرحیم نوه ابراهیم با بیان اینکه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در حال بررسی و بازنگری آئین‌نامه‌های مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است، گفت: حذف نمره صفر از کارنامه اقدام مناسبی نبود و بار دیگر نمره صفر به کارنامه باز می‌گردد.

وی با بيان اينكه نمره صفر از اين پس در معدل دانشجویان محاسبه می‌شود، گفت: تقریباً تمام معاونان آموزشی دانشگاه‌ها پیشنهاد بازگشت نمره صفر به کارنامه را مطرح کرده‌اند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دلیل بازگشت نمره صفر به کارنامه را مصلحت نظام آموزشی کشور عنوان کرد و گفت: هر چند ممکن است دانشجویان این امر را ناخوشایند بپندارند اما ارتقاي کیفیت نظام آموزشی خبر خوبی برای کشور است.

بر طبق اين گزارش، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دولت دهم با بازنگری آئین‌نامه کاردانی و کارشناسی پس از گذشت چند دهه، اعلام کرد که نمره صفر از کارنامه دانشجویان به علت ارتقای کیفیت و تشویق برای تحصیل و دانش‌آموخته شدن حذف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.