سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۱

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از بوک سلر، جی‌کی رولینگ برای اولین بار بعد از بخش پایانی آخرین کتاب مجموعه کتاب‌های «هری…

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از بوک سلر، جی‌کی رولینگ برای اولین بار بعد از بخش پایانی آخرین کتاب مجموعه کتاب‌های «هری پاتر» داستانی نوشته که در آن هری و دوستانش به عنوان افراد بالغ و بزرگسال دیده می‌شوند و هر يک خانواده و شغل خود را دارند. این داستان 1500 کلمه‌ای امروز (هشتم ماه جولای) در وبسایت پاترمور.کام منتشر شد.

رولینگ این مقاله را از دید یکی از شخصیت‌های منفورش از مجموعه کتاب‌های قبلی‌ یعنی ریتا اسکیتر، همان مقاله‌نویس معروف روزنامه دنیای جادوگری دیلی پرافت نوشته است. اسکیتر که در کتاب‌های قبلی با خود پاتر نیز برخورد داشت، در بازی فینال جام جهانی کویيدیچ 2014 با پاتر و خانواده‌اش دوستانه برخورد نمی‌کند.

در نوشته جدید جی‌کی رولینگ، پاتر که حال 34 سال سن دارد و همراه پسرانش جیمز و آلبوس به مسابقه کویيدیچ آمده، در میان موهای سیاهش خطوطی نقره‌ای دارد و یک زخم جدید نیز روی استخوان گونه‌اش دیده می‌شود که آنطور که ریتا اسکیتر می‌گوید به خاطر فعالیت‌های مرموزش به عنوان یک Auror، متخصصی که کارش گیر انداختن جادوگران پلید است، به وجود آمده. همچنین هری عینک بزرگ و گردی دارد که از دید ریتا اسکیتر بیشتر مناسب یک پسر 12 ساله بی کلاس است. همسر او جینی هم مسئولیت گزارش کردن بازی جام جهانی را بر عهده دارد که این موضوع باعث شده اسکیتر او و قابلیت‌های او را نیز زیر سوال ببرد و بگوید او تنها به خاطر اینکه همسر پاتر است این موقعیت را به دست آورده است.

اسکیتر مسیر حرفه‌ای شغلی دوست او ران ویزلی و هرماینی گرنجر را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد. موهای معروف زنجبیلی ران دارند کم‌پشت تر می‌شوند و او حالا مسئولیت اداره مرکز فروش خنده‌های برادران ویزلی را بر عهده دارد. هرماینی نیز تبدیل به یکی از ستارگان رو به رشد وزارت سحر و جادو شده و اين زوج دو فرزند دارند.

شخصیت‌های دیگر نیز مورد هدف کلمات زهرآگین اسکیتر قرار گرفتند. او تلقین می‌کند که نویل لانگباتم با مصرف بیش از حد الکل به مشکل برخورده و تدی لوپین، فرزندخوانده پاتر هم که حالا 16 ساله شده، رفتاری از خود نشان می‌دهد که شایسته یکی از نوادگان بزرگان جادو نیست. تدی و ویکتوار (دختر بیل ویزلی و فلور دولاکلور) هم به هم علاقه‌مند شده‌اند.

با وجود انتشار این مقاله جدید، سخنگوی رولینگ اعلام کرده که او هیچ نقشه‌ای مبنی بر نوشتن داستان‌های بیشتری درباره هری پاتر بزرگسال ندارد. رولینگ از ماه مارس 2014 تا به حال درباره مسابقات کويیدیچ برای سایت پاترمور می‌نویسد.

آخرین مقاله جام جهانی کویدیچ او برای سایت پاترمور روز یازدهم ماه جولای منتشر می‌شود و گزارشی خواهد بود از بازی برزیل و بلغارستان، که همه را به یاد فینال بازی جام جهانی فوتبال 2014 می‌اندازد که دو روز بعد از آن برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.