دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۰

بازیکنان تیم ملی فوتبال یونان در اقدامی عجیب پاداش نخست وزیر این کشور به پاس صعود آنها به مرحله حذفی مسابقات جام جهانی…

بازیکنان تیم ملی فوتبال یونان در اقدامی عجیب پاداش نخست وزیر این کشور به پاس صعود آنها به مرحله حذفی مسابقات جام جهانی 2014 را نپذیرفتند.

به گزارش ایرنا به نقل از اسوشیتدپرس، رسانه های یونان گزارش داده اند که اعضای تیم مؤدبانه دریافت پاداش از آنتونیس ساماراس نخستین وزیر این کشور را به دلیل صعود به مرحله حذفی جام جهانی برای نخستین بار در تاریخ، رد کردند.

آنها در عوض خواستار استفاده از این مبلغ برای ساخت یک مرکز تمرینی جدید برای تیم ملی یونان شده اند تا بتوانند در آینده نتایج بهتری برای کشور خود کسب کنند.

بازیکنان تیم ملی فوتبال یونان در این خصوص بیانیه ای منتشر کرده اند که متن آن به شرح زیر است: ˈما پاداش اضافه نمی خواهیم. ما فقط برای یونان و مردم آن بازی کردیم. تمام خواسته ما حمایت از تلاش برای ساخت یک مرکز ورزشی است تا خانه تیم ملی باشد.ˈ

این در حالیست که بازیکنان تیم کامرون پیش از شروع جام جهانی تهدید کرده بودند که اگر پاداششان پرداخت نشود، به برزیل نمی روند.

هفته گذشته نیز دولت غنا مجبور شد برای جلوگیری از اعتصاب بازیکنان این تیم قبل از بازی با پرتغال در مرحله گروهی، مبلغ 3 میلیون دلار برای آنها ارسال کند.

بنابراین بروز چنین اتفاقاتی اهمیت انسجام و روحیه ملی را به خصوص در ورزشی مثل فوتبال نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *