دوشنبه، ۰۴ خرداد ۹۴ - ۰۷:۲۳

به گزارش میهن پست – با توجه به شرایطی که وجود دارد، زیرساخت ها برای واگذاری دو باشگاه آماده نیست؛ چراکه بخش خصوصی…

به گزارش میهن پست – با توجه به شرایطی که وجود دارد، زیرساخت ها برای واگذاری دو باشگاه آماده نیست؛ چراکه بخش خصوصی نیاز به درآمدزایی دارد و از آنجا که از طریق تلویزیون و سایر بخش ها درآمد آنچنانی صورت نمی گیرد، کسی جلو نمی آید. به‌عنوان مثال اگرایران خودرو هم متقاضی باشگاه استقلال باشد…

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با ابراز نگرانی از شرایط این تیم در فصل نقل و انتقال گفت: لغو اعلام برنده مزایده چهارم کاملا به ضرر استقلال است و ادامه این بلاتکلیفی لطمات جبران ناپذیری به همراه دارد. منصور پورحیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص لغو اعلام برنده مزایده چهارم دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: من هم مثل همه شنیده ام که سازمان خصوصی‌سازی منتظر اعلام نظر سه وزیر مربوطه در این باره است و ما باید صبر کنیم تا تصمیم نهایی را در این باره بشنویم.

وی اضافه کرد: شرایط پیش آمده کاملا به ضرر استقلال است چون که استقلال در بلاتکلیفی کامل به سر می برد، اما پرسپولیس از آنجا که در جریان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شرایط بهتری دارد، با توجه به اینکه فصل نقل و انتقال در پیش است، اگر از این بلاتکلیفی خارج نشویم، استقلال به طور کامل در فصل آینده لطمه خواهد دید.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال درباره اینکه گفته می شود اهلیت شرکت متقاضی باشگاه استقلال موردتایید قرار نگرفته است، تصریح کرد: این موضوع را هنوز به ما اطلاع نداده اند. آخرین جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال مربوط به روز ۲۷ اردیبهشت بود که روز ۲۹ اردیبهشت نیز مزایده برگزار شد. در آن جلسه قرار بر این شد تا اگر باشگاه استقلال خریداری پیدا نکرد، هیات مدیره بار دیگر تشکیل جلسه دهد و تکلیف سرمربی تیم برای فصل آینده را مشخص کند.

از پورحیدری پرسیده شد که آیا با توجه به وضعیت پیش آمده، هیات مدیره استقلال برای تعیین تکلیف کادر فنی تیم تشکیل جلسه خواهد داد؟، که وی پاسخ داد: آقای افشارزاده به عنوان مدیرعامل و نجف‌نژاد به‌عنوان رئیس هیات مدیره وضعیت را به طور کامل زیر نظر دارند و با هماهنگی وزارت ورزش تصمیمات لازم را اتخاذ خواهند کرد. البته نیازمندیم تا اعلام رسمی سازمان خصوصی سازی صبر کنیم و پس از آن برنامه ها را به اجرا درآوریم.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص اظهارات نجف نژاد مبنی بر مذاکره با دو مربی خارجی و سه مربی داخلی یادآور شد: مذاکره‌ای با هیچ مربی صورت نگرفته است، چون دلیلی برای این کار وجود ندارد. تا زمانی که استقلال در بلاتکلیفی به سر می برد دلیلی برای مذاکره با مربی وجود ندارد. خود آقای افشارزاده باید با گزینه مورد نظر وارد مذاکره شود، اما وقتی آینده باشگاه مشخص نیست چگونه وی می‌تواند این کار را انجام دهد.

پورحیدری در خصوص طرح پیشنهادی اجاره ۳ ساله باشگاه به بخش خصوصی گفت: با توجه به شرایطی که وجود دارد، زیرساخت ها برای واگذاری دو باشگاه آماده نیست؛ چراکه بخش خصوصی نیاز به درآمدزایی دارد و از آنجا که از طریق تلویزیون و سایر بخش ها درآمد آنچنانی صورت نمی گیرد، کسی جلو نمی آید. به‌عنوان مثال اگرایران خودرو هم متقاضی باشگاه استقلال باشد، بعد از چند سال به دلیل اینکه هیچ درآمدی صورت نمی گیرد، دلسرد می شود به نظرم با در نظر گرفتن شرایط کنونی اجاره باشگاه طرح خوبی است و وزارت ورزش می تواند آن را به عنوان یک آزمایش برای واگذاری دو باشگاه در نظر بگیرد تا پس از ۳ سال به جمع‌بندی‌های لازم برسد که آیا واگذار کردن این دو باشگاه به بخش خصوصی آینده خوبی خواهد داشت یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *