سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۶

مدیر جهاد کشاورزی سمیرم گفت: بخشی از باغات سمیرم در معرض خشکسالی قرار گرفته است. همت علی انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری…

مدیر جهاد کشاورزی سمیرم گفت: بخشی از باغات سمیرم در معرض خشکسالی قرار گرفته است.

همت علی انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، اظهار کرد: اگر قرار است برای پیشگیری از خشکیدگی باغات اعتباری داده شود، باید هرچه سریعتر تحقق پیدا کند.

وی افزود: به علت کمبود آب، اکنون بیش از 35 مزرعه کشاورزی در سمیرم از طریق تانکرهای آبرسانی سیار، آبیاری می‌شوند.

انصاری از افتتاح 6 پروژه کشاورزی در زمینه آب و خاک و همچنین اصلاح روش‌های آبیاری و احداث کانال آبرسانی در شهرستان خبر داد و گفت: برای اجرا و به بهره‌برداری رسیدن این طرح‌ها، یک میلیارد و 600 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی و هم‌چنین یک میلیارد 200 میلیون تومان از محل سهم آورده مردمی هزینه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سمیرم خاطرنشان کرد با تحت پوشش قرار دادن 2000 هکتار سطح زیرکشت باغات و مزارع، رتبه اول نصب سیستم آبیاری تحت فشار را در استان بدست آورده‌ایم.

به گزارش ایسنا، شهرستان سمیرم با داشتن بیش از 36 هزار هکتار باغ سیب، زراعت در سطح 33 هزار هکتار، 26 هزار مزرعه پرورش ماهی‌های سردآبی، 31 هزار کلونی زنبور عسل و یک میلیون راس دام سبک از جمله قطب‌های مهم کشاورزی و دامپروری در کشور است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.