چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۹

به گزارش حوزه تجسمی باشگاه خبرنگاران؛ نشست خبری نخستین نمایشگاه نگارخانه‌های جهان در ایران با حضور سعیدی و حامد اصغری مدیر اجرایی این…

به گزارش حوزه تجسمی باشگاه خبرنگاران؛ نشست خبری نخستین نمایشگاه نگارخانه‌های جهان در ایران با حضور سعیدی و حامد اصغری مدیر اجرایی این رویداد در باغ موزه زندان قصر برگزار شد. این رویداد هنری که برای نخستین بارشاهد برگزاری آن هستیم از سوی موسسه نسل آفتاب برگزار می‌شود.

محمد رضاسعیدی مدیر باغ موزه قصر گفت: برگزاری نمایشگاه نگارخانه های جهان درایران رویداد هنری بسیار مهمی است، هرچند که برای برگزاری آن با دشواری های متعددی روبرو بودیم وبا تبلیغات سویی که از ایران درعرصه بین المللی می شود بسیاری از نگارخانه های خارجی با این که درابتدای امر قول همکاری با این رویداد را داده بودند، اما به دلیل ادامه تبلیغات سو درباره ایران، از ادامه همکاری با ما انصراف دادند.

او همچنین در بخش دیگرسخنانش از عدم همکاری گالری دارهای ایرانی انتقاد کرد وگفت: هیچ یک از گالری های ایرانی در این رویداد شرکت نکردند و تمام هنرمندانی که دراین رویداد شرکت کرده اند، آثارشان از سوی خودشان در اختیار مجموعه گذاشته شده است.

حامد اصغری، مدیر اجرایی نمایشگاه گفت: برگزاری نمایشگاه نگارخانه های جهان در ایران رویایی بود که محقق شد و برگزاری این رویداد نشان داد که هیچ کاری در صورت تعامل غیرممکن نیست. هنرهای تجسمی ایران درعرصه بین المللی از جایگاه ویژه ای برخوردار است  و به نظر برگزار کنندگان این رویداد حضور گالری های خارجی در ایران می تواند سهم قابل تاملی در ایجاد رابطه هنرمندان با گالری های خارجی داشته باشد.
 
او درباره حضور آثار هنرمندان خارجی در این رویداد گفت: دراین نمایشگاه بزرگ 24 گالری از 20 کشور جهان حضور خواهند داشت؛ از کشورهای شرکت کننده دراین رویداد  می توان به اسپانیا، پرو، کره جنوبی، ایتالیا، ژاپن، اتریش و ترکیه می اشاره کرد.

اصغری درباره برنامه های گالری های شرکت کننده دراین رویداد گفت: هرگالری عموما با 3 یا 4 هنرمند دراین رویداد شرکت می کند و با دعوت برگزار کنندگان و همگرایی گالری دار های خارجی 100 هنرمند خارجی با هزینه خودشان برای حضور در این رویداد دعوت شده اند که امیدواریم در ایام برگزاری این رویداد میزبان خوبی برای آن ها باشیم.
 
به گفته اصغری؛ این رویداد هنری از سوی نسل آفتاب و با شعار حمایت از بنیاد بیماری های خاص برگزار می شود و هنرمندان بخشی از عواید فروش آثار خود را به بیماران خاص اختصاص خواهند داد.
او افزود: آثاری از هنرمندان مشهوری نظیر پابلو پیکاسو، سالوادور دالی و خوان میرو در کنار آثار هنرمندان ایرانی به نمایش گذاشته می شود و برگزاری این نمایشگاه افتخاری است برای فرهنگ و هنر ایران.
مدیراجرایی نمایشگاه نگارخانه های جهان درباره گران ترین اثری که در این رویداد در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد گفت: گران ترین اثراین رویداد؛ یک نقاشی از پیکاسو است که 8/2 میلیون دلار قیمت گذاری شده است.
اصغری از هنرمندان ایرانی شرکت کننده دراین رویداد گفت: دراین رویداد آثاری از هنرمندانی چون بیتا وکیلی، جلال شباهنگی، رضا کیانیان، حمید پازوکی، احمد وکیلی، بیتا وکیلی، فریده لاشایی، سالار احمدیان ، علی شیرازی در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

او درباره شرایط دشوار بیمه آثار خارجی برای شرکت در این رویداد گفت: تمام آثاری که دراین نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد، توسط برگزارکنندگان بیمه شده است و آثار خارجی توسط شرکای خارجی صورت گرفته است.

اصغری گفت: برای شرکت در این رویداد بلیط فروشی صورت نمی گیرد و مخاطبان این نمایشگاه را عموم مردم تشکیل می‌دهند.

به گفته مدیر اجرایی این رویداد؛ نقدهای متعددی پیرامون برگزاری این رویداد ازسوی افراد و گالری های مختلف صورت گرفته است و حتی برخی عنوان کرده اند که آثاری که در این رویداد در معرض دید قرار می گیرد کپی آثارهنرمندان خارجی است که من این موضوع را تکذیب می‌کنم.

او همچنین درباره انتشار کتاب نمایشگاه گفت: همزمان با برگزاری این رویداد کتاب نمایشگاه منتشر خواهد شد و کتاب دیگری نیز با جزئیات کامل این رویداد پس از پایان نمایشگاه منتشر خواهد شد.

این رویداد ساعت 16:30 روز 4 تیرماه در باغ موزه زندان قصر افتتاح می شود و در این مراسم امیررضا خادم و احمد مسجد جامعی سخنرانی خواهند کرد.
 

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.