سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۳

‌هنرمند آذرشهری موفق به بافت فرش حجمی ابریشمی ریز بافت با طرح گلدان کوزه‌ای شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، الله‌وردی…

‌هنرمند آذرشهری موفق به بافت فرش حجمی ابریشمی ریز بافت با طرح گلدان کوزه‌ای شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، الله‌وردی بابازاده در رابطه با ابعاد این اثر برجسته و سه بعدی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: ارتفاع این اثر 1.35 سانتی متر، قطر بزرگ آن 50 سانتی متر و قطر کف 27 سانتی متر است.

وی افزود: رنگ متن این فرش سرمه ای و رنگ حاشیه‌اش پیازی است که در این طرح سه بعدی حدود 52 رنگ به کار رفته و رج شمار آن نیز 55 است.

بابازاده خاطرنشان کرد: بنده از پنج سالگی به بافت تخته فرش‌های گوناگون پرداختم و در حال حاضر نیز تا سن 36 سالگی 15 تخته فرش با طرح‌های گلدان و کوزه بافته‌ام.

وی افزود: انگیزه‌ام برای طراحی و بافت چنین اثری، وجود شاهدی برای نسل آینده است، چون این تنها گلدان کوزه‌ای بافته شده با این اندازه بزرگ است.

‌این هنرمند آذرشهری با اشاره به سیستم طراحی این اثر ماندگار اظهار کرد: طراحی این فرش در هشت قسمت متفاوت با هشت مرحله کاملا به هم پیوسته و با استفاده از دار قالی به صورت یک تکه، بدون روفه و دوختگی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *