شنبه، ۱۸ آذر ۹۶ - ۰۵:۵۳
بالگرد SB۱ Defiant

طراحی بالگرد SB>۱ Defiant توسط یک شرکت تولید کننده تجهیزات نظامی در حالی صورت گرفته است که سرعت این بالگرد دو برابر بالگردهای نظامی معمول…

طراحی بالگرد SB>۱ Defiant توسط یک شرکت تولید کننده تجهیزات نظامی در حالی صورت گرفته است که سرعت این بالگرد دو برابر بالگردهای نظامی معمول است و می تواند مانند یک مرغ مگس خوار در ارتفاع هزارو ۸۲۸ متری زمین پرواز کند.  در ادامه با میهن پست همراه شوید.

شرکت لاکهید مارتین طرح اولیه بالگرد SB>۱ Defiant را در حالی ارائه کرده که دارای دو روتور کو اکسیال و یک پروانه  است. تخمین زده می شود این بالگرد با سرعت حدود ۴۸۲ کیلومتر برساعت و مانند یک مرغ مگس خوار در آسمان پرواز کند. همچنین SB>۱ Defiant قابلیت  پرواز در ارتفاع ۱۸۲۸ متری زمین را دارد.

بالگرد SB>۱ Defiant در واقع به صورتی طراحی شده است که تیغه روتورهای آن تاشو هستند و همچنین قابلیت حمل ۱۲ نفر را دارد این در حالی است که بالگردهای امروزی فقط می توانند ۱۱ نفر را جابه جا کنند.

نکته قابل توجه در خصوص بالگرد SB>۱ Defiant این است که طراحی آن به شیوه ای انجام شده است که نسبت به بالگردهای امروزی صدای کمتری ایجاد می کند و می تواند بدون آنکه ردیابی شود وارد مناطق ممنوعه شود و البته به گفته شرکت تولید کننده قابلیت حمل بار این جنگ افزار نیز بیشتر از بالگرد معمولی است اما درباره مقدار دقیق آن توضیحی نداده است.

به گفته مدیران شرکت لاکهید مارتین طرح اولیه بالگرد SB>۱ Defiant در واقع براساس فناوری X۲ ساخته شده که به طور مخصوص  روی ویژگی هایی مانند سرعت، قدرت مانور و مقیاس پذیری تمرکز می کند.

درهمین راستا یکی از مهمترین ویژگی های این بالگرد آن است که  با دو برابر سرعت معمول یک بالگرد در آسمان حرکت می کند و  و قابلیت مانور بسیار زیادی دارد.

بد نیست بدانید که در حال حاضر  دو شرکت  لاکهید مارتین و سیکورسکی بویینگ(یکی از زیرمجموعه های لاکهید م) مشغول ساخت قطعات نخستین نمونه SB>۱ Defiant هستند.

با هم در میهن پست تصاویری از  بالگرد SB>۱ Defiant که شبیه مرغ مگس خوار پرواز می کند را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع   [/highlight]  news.usni

2 دیدگاه برای “شیوه پرواز مرغ مگس خوار الهام بخش طراحی بالگرد SB>۱ Defiant + ویدیو”

  1. پوریا گفت:

    خیلی عالیه

  2. پارسا محمدخاه گفت:

    دمشون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *