دوشنبه، ۱۷ مهر ۹۶ - ۰۹:۱۶
بال پرندگان

شاید باور این موضوع که با افزایش گرمای زمین تغییرات زیادی در ساختار موجودات و به ویژه رشد غیر طبیعی بال پرندگان به…

شاید باور این موضوع که با افزایش گرمای زمین تغییرات زیادی در ساختار موجودات و به ویژه رشد غیر طبیعی بال پرندگان به وجود می آید ، قابل پذیرش نباشد اما تحقیقات جدید پژوهشگران در حوزه محیط زیست نشان می‌دهد که تغییرات آب‌ و هوا نه تنها روی انقراض حیوانات کره زمین تاثیر گذاشته است، بلکه حتی وضعیت آناتومی بدن آن ها را نیز تغییر داده است که البته این تغییر به دلیل سازگاری بیشتر حیوانات با وضعیت کنونی محیط زیست است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

 رشد غیر طبیعی بال پرندگان با افزایش گرمای زمین در حالی مورد تایید قرار گرفته است که پژوهش های جدید نشان می‌دهد که در رویدای عجیب رشد بال پرندگان در غرب استرالیا به نسبت سال های دور افزایش چشم گیری داشته که به گفته دانشمندان این تغییر ساختاری عجیب می‌تواند واکنشی به تغییرات آب و هوایی باشد.

بال پرندگان اگر چه باید نسبت به ساختار و آناتومی بدن آن ها با توجه ژنتیک آن ها رشد میک ند اما این موضوع به ویژه در میان طوطی‌ها بیش از دیگر پرندگان شایع است و طول بال این پرندگان در مقابل با اندازه آن در دهه هفتاد میلادی پنج میلی‌متر افزایش یافته است.

بال طوطی

دیلن کورزینسکی ، استاد دانشگاه نوتردام نیز با تایید رشد غیر طبیعی بال پرندگان می‌گوید:

احتمالا با تغییرات آب و هوایی و افزایش دمای هوا، افزایش بال پرندگان به آن ها کمک خواهد کرد تا بتوانند با محیط زیست‌سازگاری بیشتری داشته باشند و از خود محافظت کنند.

در این مطالعه ، پرندگان امروزی همچنین با پرندگان نمونه قدیمی‌تر یعنی سال ۱۹۰۴ میلادی مقایسه شده‌اند و این مقایسه نشان داد که بزرگ‌ترین تغییرات در پرندگان طی چهل سال اخیر روی داده است.

بیشتر مطالعات بر اساس نمونه روی پرنده‌هایی انجام شده است که در موزه غرب استرالیا وجود دارند؛ جایی که حدود ۵۰ هزار نمونه از گونه‌های مختلف ذخیره شده است.

بال طوطی

رون جوهانسون نیز از موزه غرب استرالیا، درباره رشد غیر طبیعی بال پرندگان می‌گوید:

ما بسیاری از نمونه‌های موجود در این موزه را مورد مطالعه قرار دادیم. به ویژه نمونه‌هایی که از گونه شاه طوطی داشتیم.

به گفته پژوهشگران، این تغییرات متناسب با یک قاعده بیولوژیکی با نام «قاعده آلن» است. بر اساس این قانون، در آب و هوای گرم‌تر، بخش‌هایی مانند بال برای کمک به دفع حرارت بزرگ‌تر می‌شود و دست و پا و دیگر زوائد بدن پرندگان در آب و هوای سرد کوتاه‌تر از اندام پرندگان در آب و هوای گرم است.

پروفسور کورزینسکی می‌گوید بنابر این تحقیقات، حتی کمترین تغییر درجه حرارت در کره زمین می‌تواند تغییرات بزرگ و عمیقی را در پرندگان به وجود آورد. مرحله بعدی در این پژوهش‌ها، مطالعه تغییرات احتمالی در رنگ پرندگان با توجه به تغییرات آب و هوایی است.

[highlight]منبع[/highlight]   abc

8 دیدگاه برای “رشد غیر طبیعی بال پرندگان با افزایش گرمای زمین + عکس”

 1. هما گفت:

  جالب بود

 2. يونس گفت:

  جز عجایبه واقعا

 3. سعيد گفت:

  همه پرنده ها این تغییر رو دارن؟

 4. زينا گفت:

  ظاهرا روی طوطی ها بیشتر

 5. جليل گفت:

  ۵٠ هزار تا گونه داخل یک موزه هستن
  ایول

 6. احمدرضا گفت:

  عاشق این طوطی هام

 7. مينا گفت:

  علاقه ای به پرنده ندارم
  اما زندگی جالبی دارن

 8. حامد گفت:

  قدرت خداست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.