چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر، مديرعامل شركت توزيع برق استان يزد، ظهر چهارشنبه در مراسم تجليل از بانوان برگزيده در مديريت مصرف برق اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، مديرعامل شركت توزيع برق استان يزد، ظهر چهارشنبه در مراسم تجليل از بانوان برگزيده در مديريت مصرف برق اظهار داشت: بانوان نقشي غيرقابل انكار در مديريت مصرف انرژي در خانواده دارند و هم خريد كالا از سوي آنها و هم نحوه استفاده از آن مي تواند در اقتصاد خانواده و جامعه اثرگذار باشد.

وي عنوان كرد: توجه بانوان به خريد كالاهايي كه داراي برچسب انرژي هستند، مي تواند در كاهش مصرف انرژي برق تاثيرگذار باشد ضمن اينكه يك جابجايي ساده در زمان استفاده از لوازم برقي، مي توان تا حد قابل توجهي هزينه هاي قبوض برق را كاهش داد.

صحتي با اشاره به اينكه الگوي مصرف برق براي ايام تابستان و بقيه اوقات سال تعريف شده است، خاطرنشان كرد: الگوي مصرف در تابستان زير 300 كيلووات و در بقيه ايام سال، 200 كيلووات در ساعت است.

9 هزار مشترك برق استان يزد الگوي مصرف را رعايت كرده اند

وي بيان كرد: در استان يزد 450 هزار مشترك برق داريم كه 9 هزار نفر از اين مشتركان، الگوي مصرف را رعايت كرده اند.

مديرعامل شركت توزيع برق استان يزد با بيان اينكه آيتم هاي ديگري نيز در معرفي بانوان نمونه در رعايت الگوي مصرف برق تاثيرگذار بوده است، يادآور شد: پرداخت به موقع قبوض، پرداخت الكترونيكي قبوض و رعايت الگوي مصرف، از شاخصه هاي بانوان برتر در رعايت الگوي مصرف است.

صحتي عنوان كرد: از ميان 9 هزار نفر، 800 نفر انتخاب شدند كه جوايز آنها از قبوض برق آنها كسر خواهد شد.

لزوم تلاش مضاعف براي كاهش مصرف انرژي در كشور

وي در بخش ديگري از سخنان خود با برشمردن برخي از راهكارهاي اصلاح الگوي مصرف نظير تغيير ساعات استفاده از لوازم برقي از زمان اوج مصرف به ساير زمان ها، برفك زدايي مستمر از يخچال و فريزر، توجه به برچسب انرژي لوازم برقي و … بر كاهش مصرف انرژي نه تنها در استان يزد بلكه در كشور تاكيد كرد.

صحتي خاطرنشان كرد: ايرانيان همواره يكي از پرمصرف ترينها در زمينه مصرف انرژي شناخته شده اند و بر اساس آمار، ايرانيان بيش از سه برابر استاندارد جهاني برق مصرف مي كنند.

وي، اصلاح الگوي مصرف را يك رسالت ملي خواند و افزود: نقش زنان به عنوان پرچمداران اصلاح الگوي مصرف، غيرقابل انكار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.