چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۳۷

به گزارش خبرنگار مهر، بعداز ظهر امروز علیرضا قاسمی فرزاد در کارگروه تخصصی بانوان شهرستان پاکدشت با اشاره به نامگذاری سال 1393 به…

به گزارش خبرنگار مهر، بعداز ظهر امروز علیرضا قاسمی فرزاد در کارگروه تخصصی بانوان شهرستان پاکدشت با اشاره به نامگذاری سال 1393 به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال جدید بر روی دو مقوله مهم و اساسی به نام اقتصاد و فرهنگ متمرکز شده اند که در هر دو موضوع زنان نقش مهمی را ایفا می کنند.

فرماندار پاکدشت افزود: امروز زنان به عنوان عنصری تأثیر گذار در جامعه ایرانی شناخته می شوند به طوری که به گفته کارشناسان و متخصصان علوم اجتماعی پیشبرد اهداف جامعه بدون مشارکت زنان امکان پذیر نخواهد بود.

وی ادامه داد: با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، نگرش به زن در جامعه اسلامی دچار تحول اساسی شد به طوری که زن توانست در صحنه اول اجتماعی کشور نقش آفرینی کند و جمهوری اسلامی بر خلاف دیگر حکومتهای دنیا به منزلت و جایگاه واقعی زن در جامعه می اندیشد و نگاه ابزاری و منفعت طلبانه به زنان ندارد.

قاسمی فرزاد سپس به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر روی احیای سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: محورهایی که مقام معظم رهبری در سبک زندگی و اقتصاد مقاومتی مطرح کردند، نکاتی دقیق، جامعه شناسانه، کارشناسی و عالمانه است که اگر به آن پرداخته شود، قطعا منشا اثرات مثبت در جامعه خواهد بود.

این مسئول عنوان کرد: فرهنگ مورد توجه رهبری، همان فرهنگ اسلامی است که باید سبک زندگی اسلامی بر آن حاکم باشد و زندگی مردم باید در راستای تعالیم دینی و قرآنی صورت پذیرد و زندگی به سبک اسلام، قرآن و تعالیم دینی زیباترین و آرامش بخش ترین شیوه زندگی است.

فرماندار پاکدشت به اهمیت نهاد خانواده نیز اشاره کرد و اظهار داشت: باید کانون خانواده بعنوان کوچکترین عنصر و واحد اجتماعی مورد توجه قرار گرفته و از آسیبها و ناهنجاریهای اجتماعی که خانواده ها را تهدید می کند، آگاه شوند و در جلسات عمومی وخصوصی این ناهنجاریها به اطلاع عموم رسیده و از فرو پاشی کانون خانواده ها جلوگیری کرد.

وی متذکر شد: بانوان فرهیخته در سطح شهرستان باید روشنگری کنند و در مدارس و در دانشگاهها در بحث تحکیم خانواده و آسیبهای اجتماعی و فرهنگی اطلاع رسانی و آگاهی سازی کرده و جوانان را در مقابل ناهنجارهای اجتماعی واکسینه و از خطرات آنها مصون سازند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.