یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۸

رییس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز کانال گفت بانک‌های روسی باید بخشی از مجازات‌های اقتصادی برای دولت ولادیمیر پوتین را…

رییس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز کانال گفت بانک‌های روسی باید بخشی از مجازات‌های اقتصادی برای دولت ولادیمیر پوتین را متحمل شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جان بوئنر همچنین خواستار فشار باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا برای واکنش شدیدتر کشورهای اروپایی علیه روسیه شد.

در حالیکه مقامات آمریکایی از هدف قرار دادن بخش‌های مختلف اقتصاد روسیه مانند انرژی و بانکی سخن گفته‌اند، تاکنون تنها 45 نفر و 19 نهاد از جمله اس ام پی بانک و بانک روسیا را تحریم کرده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در این بین کشورهای اروپایی به دنبال دیدار پوتین از منطقه کریمه، تهدید به تحریم‌های بیشتر علیه روسیه در صورت برگزار نشدن انتخابات ریاست جمهوری اوکراین طبق استانداردهای بین المللی را تشدید کردند.

افت 13 درصدی بازار سهام روسیه، ناچار شدن بانک مرکزی روسیه به صرف 50 میلیارد دلار برای حمایت از روبل، افزایش هزینه استقراض روسیه و وادار شدن مسکو به لغو یک مزایده اوراق در 23 آوریل، فرار 100 تا 130 میلیارد دلار سرمایه از این کشور در سال جاری از جمله پیامدهای بحران اوکراین و تحریم‌های وضع شده علیه روسیه بوده‌اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.