پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۵:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر، کریم مهری ظهر پنج شنبه در نشست هم‌اندیشی اعضای کارگروه کشاورزی و فعالان بخش کشاورزی استان اظهار داشت: جهاد…

به گزارش خبرنگار مهر، کریم مهری ظهر پنج شنبه در نشست هم‌اندیشی اعضای کارگروه کشاورزی و فعالان بخش کشاورزی استان اظهار داشت: جهاد کشاورزی در سال جاری 191 میلیارد تومان برای خرید گندم پرداخت کرده و برای خرید محصولات دیگر مانند گوجه و پنبه نیز کمک کرده است، اما با توجه به محدودیت منابع نیازمند کمک بانک‌ها هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه بانک‌ها در تامین نقدینگی بخش کشاورزی علی‌رغم تصریح قانون بودجه همکاری لازم را ندارند که باید در این جهت برای رفع مشکلات تلاش کرد.

مهری همچنین خواستار اختصاص منابع صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی و اصلاح روش پرداخت خسارت‌های این بخش از سوی شرکت‌های بیمه شد.

وی میزان خرید گندم از کشاورزان استان در سال جاری را 307 هزار تن اعلام کرد و گفت: 126 هزار تن توسط بخش خصوصی، 145 هزار تن توسط شرکت غله و مابقی توسط تعاونی‌های روستایی خریداری شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: امسال در بحث خرید گندم هیچ برگشتی نداشتیم و تمام محصول استان عاری از سن بود که حاصل تلاش کشاورزان و مروجین کشاورزی است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.