چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۶:۴۹

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ˈ سید علی قاضی عسگر ˈ شامگاه سه شنبه در جمع روحانیون و کارگزاران حج و…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ˈ سید علی قاضی عسگر ˈ شامگاه سه شنبه در جمع روحانیون و کارگزاران حج و زیارت مازندران در ساری افزود : در این بانک اطلاعاتی نام و مشخصات تمامی لوازم ، وسایل و کالاهای تولید داخل که قابلیت استفاده برای ارائه خدمات به حجاج ایرانی در سفر معنوی حج باشد ، درج می شود.

وی با استناد به تاکیدات مقام معظم رهبری در باره بهره گیری و حمایت از تولیدات داخلی ، گفت : به همین منظور سعی شده تا در مدت اقامت حجاج ایرانی در عربستان سعودی از وسایل و کالاهای تولید داخل برای ارائه خدمات به آنان استفاده شود.

سرپرست حجاج ایرانی گفت : این بانک اطلاعاتی در حال تکمیل شدن است و ادارات کل حج و زیارت و کارگزاران زیارتی می توانند کالاهایی را که قابلیت استفاده در این سفر را دارند برای درج در این بانک معرفی کنند.

وی با اظهار این که چشم انداز خدمات دهی به حجاج ایرانی روشن و رو به بهبود است ، افزود : 20 درصد ساختمان ها ، هتل ها و مکان های اسکان و استقرار حجاج ایرانی که پارسال دارای مشکلاتی در ارائه خدمات بودند ، از رده خارج شدند.

قاضی عسگر گفت : امسال بدون افزایش قیمت از ساختمان های بهتری برای اسکان و استقرار حجاج ایرانی استفاده شده است .

وی افزود : با رایزنی های صورت گرفته با سرمایه گذاران سعودی و مشخص شدن زمین های مناسب ، مکان های اسکان حجاج ایرانی مطابق با موازین اسلامی و ایرانی ساخته خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت همچنین اجرای طرح ثبت نام پلکانی و اینترنتی را ˈ گامی موثر در سهولت ثبت نام زایران ˈ ارزیابی کرد و گفت : پیش از این افراد برای ثبت نام مجبور به حضور در صف های طولانی بودند.

وی همچنین به شیوع بیماری ˈ کرونا ˈ در عربستان سعودی اشاره کرد و اظهار داشت : این بیماری مانع و تهدیدی برای حجاج ایرانی نیست و خوشبختانه تاکنون از 720 هزار زائر ایرانی اعزام شده به عربستان موردی از ابتلا به این بیماری گزارش نشده است.

قاضی عسگر ادعای ابتلای دو شهروند کرمانی پس از ملاقات با یک حاجی به بیماری کرونا را ˈ خلاف واقع ˈ توصیف کرد و افزود : با انجام آزمایش از این دو خانم ، ادعای ابتلای آنان به بیماری کرونا رد شده است.

وی از رسانه ها خواست تا با ارائه اخبار نادرست موجب تشویش افکار عمومی نشوند و همچنین تاکید کرد : حجاج نیز باید با رعایت نکات بهداشتی احتمال ابتلا به این بیماری را از بین ببرند.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت همچنین از برنامه این سازمان در ارتقای خدماتدهی به زائران عتبات عالیات خبر داد و گفت : نبود آشپزخانه بهداشتی از جمله دغدغه های تغذیه ای زائران عبتات عالیات بوده است که هم اکنون آشپرخانه مدرن با ظرفیت سرویس دهی روزانه به 30 هزار نفر در کربلا ساخته و زمین برای ساخت آشپزخانه در شهرهای کاظمین و نجف هم تهیه شد.

وی از آغاز ساخت هتل در نزدیکی مرز ایران با عراق در جنوب کشور و زایرسرا در ˈ چزابه ˈ و ˈ شلمچه ˈ خبر داد و افزود : با ساخت این مکان ها فضای اقامتی مناسب برای زائران عتبات عالیات فراهم می شود.

قاضی عسگر ابراز امیدواری کرد با فراهم شدن فضای اقامتی و تغذیه ای مناسب در عتبات عالیات تعداد زائران ایرانی این اماکن مقدس افزایش یابد.ک/2

7329/1654

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.