پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین حیدری، ظهر چهارشنبه در جلسه شوراي پيشگيري از وقوع جرم استان يزد اظهار داشت: شناسنامه دار شدن مجرمین…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین حیدری، ظهر چهارشنبه در جلسه شوراي پيشگيري از وقوع جرم استان يزد اظهار داشت: شناسنامه دار شدن مجرمین در جلوگیری از ناهنجاریها و همچنین رصد و پیشگیری از وقوع جرائم کمک بسیار اثربخش و حائز اهمیتی خواهد داشت.

وی بيان کرد: شورای پیشگیری از وقوع جرم استان يزد باید برای پیشگیری از تمام جرائم استان برنامه ریزی و هدف گذاری کند اما آنچه بیش از همه اهمیت دارد، بررسی جرائمی است که در استان از فراوانی بیشتری برخوردار هستند.

رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار داشت: نیروی انتظامی در جرائم مشهود طبق قانون می تواند اقدام کند و با برخورد قاطع از رواج بعضی از جرائم و ناهنجاریها در جامعه جلوگیری نمایند و البته در موعد قانونی موضوع را به اطلاع مقام قضایی مربوط برسانند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد نيز در اين جلسه  اظهار داشت: برای اولین بار سیمای جرائم استان، 20 جرم اول و 20 خواسته اول مردم در محاکم مشخص شده است.

سیدعلی اصغر رفاهی بيان كرد: استان یزد در سال 88 در نرخ رشد آسیب اجتماعی طلاق، رتبه نخست کشوری را داشت که با برنامه ریزی و تعامل و همکاری دستگاه های مرتبط توانست طی قریب به دو سال، این آسیب اجتماعی را به شکل بسیار موفقی کاهش دهد.

طرح پيشگيري از طلاق يزد ملي شد

وی ادامه داد: امسال با توجه به این تجربه موفق در زمينه طرح پیشگیری از طلاق، این طرح با انعقاد و تفاهم بین معاونت اجتماعی قوه قضاییه و وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور ملی شده و در کل کشور اجرایی می شود.

رفاهی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر موضوع پیشگیری اظهار داشت:  معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری علاوه بر توجه و به مدارس، مساجد، دانشگاه ها، ادارات و انجمن های اولیا و مربیان و طرح مباحث مرتبط در این زمینه، در موضوع طلاق با تمرکز بر آموزش و مشاوره قبل از ازدواج بر افراد در شرف ازدواج و زوجینی که در پنج سال اول ازدواج خود بسر می برند، گام های موثری را برداشته است.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان يزد، پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی مرتبط با مهاجرین به ویژه اتباع بیگانه همچنین پیشگیری از وقوع جرم سرقت را از جمله اولویت های امسال ذکر کرد و بیان داشت: باید عزم ملی برای پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی به طور ویژه و تخصصی در دستور کار قرار گرفته و با همراهی تمامی دستگاه ها و شهروندان در این زمینه گام برداشت. 

در این جلسه مقرر شد تا با بررسی مسائل و مشکلات استان يزد در حوزه جرائم و تشکیل جلسات مستمر ماهانه با دعوت از مسئولان و نهادهای ذیربط، راهکارهای عملیاتی و اثرگذار براي پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی تهیه و تدوین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.