چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۲

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دکتر احمد محمدعلی المدنی افزود: رتبه اعتباری AAA این بانک که از سوی هر سه موسسه رتبه بندی…

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دکتر احمد محمدعلی المدنی افزود: رتبه اعتباری AAA این بانک که از سوی هر سه موسسه رتبه بندی معتبر جهان (استاندارد اند.پورز، مودیز اینوستر سرویس و فیچ) آن را تایید کرده اند، نشان دهنده پتانسیل بسیار بالای روح قوانین اسلام اقتصاد است.

وی از تمام کشورهای عضو خواست به همکاری خوب خود با این بانک ادامه داده و به تعهدات خود در قبال آن عمل کنند تا قدرت اعتباری این بانک همچنان بالا بماند و به روند توسعه کشورهای عضو کمک کند.

امیرسلمان بن عبدالعزیز ولیعهد، رییس مجلس وزیران و وزیر دفاع عربستان سعودی نیز در این آیین گفت: بانک توسعه اسلامی یک اتحاد عظیم بین امت مسلمان است.

وی افزود: امروز کشورهای اسلامی با چالش های زیادی روبرو هستند که ثبات و آرامش آنها را برهم می زند لذا تلاش کشورهای عضو می تواند در ایجاد ثبات بسیار مهم باشد.

ایادبن امین مدنی دبیرکل سازمان همکاری اسلامی (OCI) نیز در این آیین از دستاوردهای چشمگیر بانک توسعه اسلامی به رهبری احمد محمدعلی المدنی تشکر کرد و گفت: بانک توسعه اسلامی در تامین مالی پروژه های در حال اجرای کشورهای در حال توسعه و فقیر نقش مهمی دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: این بانک بتواند بیش از پیش به توسعه شرکت های کوچک و متوسط کمک کند تا سطح اشتغال در کشورهای اسلامی بالا برود.

گفتنی است؛ بانک توسعه اسلامی، موسسه مالی است که با تصویب وزرای اقتصاد و دارایی کشورهای اسلامی در دسامبر 1973 تاسیس شد.

این بانک که کار خود را از اکتبر سال 1975 آغاز کرد، اولین نشست هیات مدیره خود را در ژوییه همان سال برگزار کرد.

بانک یادشده که با هدف توسعه اقتصادی کشورهای عضو و نیز توسعه اجتماعی کشورهای مسلمان و غیرمسلمان تسهیلات ارایه می دهد، در 40 سال گذشته، با توسعه بسیاری از زیرساخت ها در کشورهای عضو، عملکرد برجسته ای را ارایه کرده است.

بانک توسعه اسلامی از ژانویه سال 1976 تا 14 نوامبر 2012 با اعطای بیش از 33 میلیارد دلار تسهیلات، سه هزار و 35 پروژه در زمینه های کشاورزی، آموزش، انرژی، بهداشت، صنعت و معدن، ارتباطات، تجارت، حمل و نقل و بهداشت آب و توسعه خدمات شهری در کشورهای عضو اجرا کرده است.

ایران از سهامداران اصلی بانک توسعه اسلامی است که تا نوامبر 2012، تعداد 80 پروژه با همکاری این بانک اجرا کرده است.

اقتصام(3)1063**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.