پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی هاشمی شامگاه چهارشنبه در شورای ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت:  تلاش داریم تا با همکاری  تمامی…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی هاشمی شامگاه چهارشنبه در شورای ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت:  تلاش داریم تا با همکاری  تمامی کمیته ها مشکلات و مسائل این موضوع را رفع کرده و بتوانیم این بانک جامع اطلاعاتی را فعال کنیم. همچنین راه اندازی سایت دائمی دبیر خانه نیز در حال انجام است .

وی افزود: در حال حاضر در شورای ایرانیان مقیم خارج از کشور در گلستان سه کمیته اقتصاد و بازرگانی ، فرهنگ و علمی و آموزشی فعال شده است. البته  کمیته حقوقی نیز وجود دارد که هنوز تشکیل نشده است.

در ادامه رئیس دانشگاه گلستان با بیان اینکه شناسایی افراد در خارج از کشور باید در اولویت کمیته ها قرار گیرد، گفت: نیاز سنجی و شناسایی افراد باید در ابتدا مورد توجه قرار گیرد و باید بتوانیم از همان ابتدا در حوزه فرهنگ در ارتباط با ایرانیان مقیم خارج از کشور برنامه هایی را داشته باشیم.

فرهاد یغمایی افزود: یکی از کارهایی که می تواند در ارتباط با این افراد موثر باشد این است که بتوانیم نیازهای فرهنگی آنان را شناسایی و برطرف کنیم. این عمل باید با کارهای اصولی و  درست انجام گیرد چرا که افراد بیگانه و مخالف نظام می توانند از این جمع ها استفاده کنند و افکار و فرهنگ های خود را به آنها غالب کنند.

وی ادامه داد: باید سعی داشته باشیم تا جاذبه های کشور و فرهنگ ایران زمین را به درستی به آنها انتقال دهیم و اگر به این قشر توجه نکنیم مطمئنا آنها را از دست خواهیم داد.

در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان گلستان  از آمادگی  اعزام گروه های فرهنگی و ادبی به خارج از کشور خبر داد و عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا نیازهای فرهنگی و ادبی هم استانی های خود را در خارج از کشور احصاء کرده و بر تقویت فرهنگ و باور های آنها می توانیم گروه های فرهنگی و ادبی را به خارج از کشور بفرستیم.

حجت الاالسلام علی اصغر فضیلت  تاکید کرد: این جلسات باید به طور مکرر برگزار شود به طوری که روند کار ادامه داشته باشد و در آن مشکلی به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.