جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۳

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس،‌ با تاکید بر ضرورت سامان‌دهی وضعیت نحوه فعالیت بانک‌ها، گفت: امروزه سهامداران بانک‌ها باید معتقد به…

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس،‌ با تاکید بر ضرورت سامان‌دهی وضعیت نحوه فعالیت بانک‌ها، گفت: امروزه سهامداران بانک‌ها باید معتقد به کار عملیاتی باشند و نباید تنها اهداف مدنظرخود برای انجام فعالیت‌های اقتصادی مدنظر قرار گیرد.

غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با خانه ملت،‌ با یادآوری برخی انتقادها مبنی بر راه‌اندازی بی‌حساب و کتاب بانک‌های خصوصی در کشور،‌ افزود: با تعداد بانک‌ها مخالف وجود ندارد بلکه ایراداتی به نحوه فعالیت آنها وارد است.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: امروزه بیش از هرچیز باید به سهم تراز بانک‌ها، سرمایه، میزان توسعه و فعالیت تخصصی بانکها توجه داشت زیرا در برخی موارد بانکی از دو موسسه تشکیل می‌شود اما در مدت کوتاهی به سرعت چندین شعبه در سراسر کشور تاسیس می‌کنند که این تعدد بانکی متناسب با تامین سرمایه و گردش پول نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه باید نظارت درستی در نحوه فعالیت بانک‌ها تعریف شود، تصریح کرد: تاکنون به دلیل نبود نظارت صحیح، اقدامات اساسی با پول‌های سپرده‌گذاری شده صورت نگرفته و همین امر نشان دهنده آن است که ما براساس تخصص حرکت نکرده‌ایم.

وی با ارائه راهکاری برای سامان‌دهی  وضعیت نحوه فعالیت بانک‌ها، یادآور شد: بانک مرکزی باید قانون را به درستی رعایت کند به گونه‌ای که این بانک موظف است نظارتی بر تعدد شعب‌ها، نوع فعالیت‌ها و قانون پولشویی داشته باشند.

تاجگردون تاکید کرد: همچنین سهامداران بانک‌ها باید معتقد به کار عملیاتی باشند و نباید تنها اهداف مدنظرخود برای انجام فعالیت‌های اقتصادی مدنظر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،‌گفت: بدون‌شک سامان‌دهی نحوه فعالیت اقتصادی بانک‌ها امری ضروری است که در صورت اصلاح این مهم، ‌تعداد بانک‌ها نیز می‌تواند اثر بخش واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.