چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۱۵

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، بر اساس گزارش بانک مرکزی از 11 گروه مواد خوراکی مورد بررسی در دوره مذکور نرخ برنج، حبوب،…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، بر اساس گزارش بانک مرکزی از 11 گروه مواد خوراکی مورد بررسی در دوره مذکور نرخ برنج، حبوب، میوه های تازه، قند و شکر و چای نسبت به هفته قبل از آن گران شد، اما نرخ تخم مرغ، سبزی های تازه و گوشت مرغ ارزان شده است.

همچنین قیمت لبنیات، گوشت قرمز و روغن نباتی نیز بدون تغییر بوده است.

** لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات بهای تمام اقلام بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل 4.4 درصد کاهش داشت و شانه ای 64 الی 90 هزار ریال فروش می رفت.

** برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، بهای برنج داخله درجه یک معادل 0.5 درصد افزایش ولی قیمت برنج داخله درجه دو 0.7 درصد کاهش یافت. در گروه حبوب، بهای نخود و لپه ثابت ماند و قیمت لوبیا چشم بلبلی معادل 0.3 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.5 درصد تا 3.1 درصد افزایش داشت.

** میوه هاو سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری نارنگی عرضه نمی شد، ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعداد ی از آن ها از نظر کیفی در سطح پا یینی قرار داشتند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام مرغوب میوه و سبزی تازه را عرضه کردند که در گروه میوه های تازه قیمت پرتقال درجه یک معادل 9.5 درصد و نارنگی 22.6 درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 1.7 درصد تا 14.0 درصد کاهش یافت.

در گروه سبزی های تازه قیمت کدو سبز بدون تغییر بود و بهای سایر اقلام این گروه بین 0.3 درصد تا 5.5 درصد کاهش داشت.

** گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود و بهای گوشت مرغ معادل 2.1 درصد کاهش یافت.

** قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته قیمت قند معادل 2.5 درصد، شکر 4.2 درصد و چای خارجی 0.1 درصد افزایش داشت و بهای انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

اقتصام(2)**9141**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.