یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۶

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری سرمایه گذاران بیش از 322 میلیون…

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری سرمایه گذاران بیش از 322 میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات رقمی بالغ بر یک هزار و 24 میلیارد ریال بود و در 51هزار نوبت معاملاتی انجام شد. همچنین شاخص نیز 24 واحد بالا رفت و در عدد 75 هزار و 353 نشست.

در این معاملات بانک ها مهمترین تاثیر را بر رشد شاخص داشتند به این ترتیب که نماهای بانک ملت، بانک تجارت، بانک اقتصاد نوین وبانک صادرات بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند. این در حالی بود که نمادهای پالایش نفت بندرعباس، ملی مس و هلدینگ خلیج فارس با بیشترین تاثیر منفی بر این متغیر به کار خود پایان دادند.

شاخص صنعت امروز 121 واحد نزولی شد. همچنین در حالی شاخص بازار اول 68 واحد بالا رفت که شاخص بازار دوم افتی 212 واحدی را ثبت کرد.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای لیزینگ ایرانیان، قند قزوین، صنایع شیمیایی سینا، لعابیران، قند شیرین خراسان، ایران تایر و قند هکمتان بود. در مقابل نمادهای کاغذسازی کاوه، فیبر ایران، داروسازی لقمان، چرخشگرو صنایع ریخته گری ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

همچنین امروز فرآورده های نسوز آذر، ایران تایر، روزدارو، قند پیرانشهر و قند اصفهان طولانی ترین صف های خرید را ثبت کردند. این در حالی بود که نیرو ترانس، معادن بافق، افست، بهنوش ایران و پارس پامچال سنگین ترین صف های فروش را داشتند.

اقتصام(3)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.