یکشنبه، ۲۸ شهریور ۹۵ - ۰۶:۰۱
بانک ژنتیک صدساله‌های ایتالیا

بانک ژنتیک صدساله‌های ایتالیا به سرقت رفت . چهارده هزار نمونه ژنتیکی که همه از افراد بالای صد سال ایتالیا گرفته شده بود…

بانک ژنتیک صدساله‌های ایتالیا به سرقت رفت . چهارده هزار نمونه ژنتیکی که همه از افراد بالای صد سال ایتالیا گرفته شده بود به طرز بسیار مشکوکی تماما به سرقت رفت . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

منطقه بسیار خوش آب و هوایی در ایتالیا به نام ساردینیا وجود دارد که در آن بسیاری از افراد عمر بالای صد سال دارند . چندین دهه است که این موضوع برای دانشمندان ایتالیایی در آزمایشگاه ژنتیک این منطقه سوال است و آنها در پی جواب آن نمونه های ژنتیکی از این افراد تهیه می کنند . در مدت این چند دهه بیش از ۱۴ هزار نمونه ژنتیکی جمع آوری شده اما در طی یک اتفاق مشکوک تمامی این نمونه ها به سرقت رفته اند .

چندی پیش پیرجورجو لورای که یکی از افراد محلی ساردینیا است آزمایشگاه ژنتیکی این منطقه  را بصورت کامل از دولت خرید و آن را تبدیل به یک آزمایشگاه خصوصی کرد . این فرد با این هدف که اطلاعات آزمایشگاه با اهداف تجاری مورد سو استفاده قرار نگیرد آزمایشگاه پاردو جنتیکو را خریداری کرد ، اما پس از مدتی فرد دیگری هم ادعای مالکیت این آزمایشگاه را کرد در جریان همین کش و قوس ها بود که ناگهان مسئولان آزمایشگاه متوجه شدند که بانک ژنتیک صدساله‌های ایتالیا دیگر وجود ندارد و به سرقت رفته .

دادستان ساردینیا در  این خصوص گفته است:

احتمالا فرد یا افرادی از داخل آزمایشگاه با سارق همکاری داشته اند . چراکه هیچ اثری از ورود غیر قانونی سارقین وجو ندارد و هیچ کسی هم از این سرقت آسیبی ندیده .حتی کسی از  زمان دقیق سرقت هم اطلاعی ندارد  . همانطور که می دانید اطلاعات مربوط به طول عمر  بسیار ارزشمند بوده و می تواند برای بسیاری از انسان ها مفید باشد و حالا این اطلاعات در دستان کسانی است که بطور غیر قانونی به آنها دسترسی پیدا کرده اند .

[highlight]منبع : theguardian[/highlight]

2 دیدگاه برای “بانک ژنتیک صدساله‌های ایتالیا به سرقت رفت”

  1. سکوت گفت:

    چه کار ناجوانمرادنه ای.

  2. حبیبی گفت:

    به علم پزشکی آسیب رسوندند. مثل چه فرقی داره که کی چیو کشف کنه مهم نجات و سلامتی جون آداماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *