پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۷

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل ضمن محکومیت ربوده شدن یک دیپلمات ترکیه در جریان درگیری های اخیر در شهر موصل عراق، خواستار…

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل ضمن محکومیت ربوده شدن یک دیپلمات ترکیه در جریان درگیری های اخیر در شهر موصل عراق، خواستار تلاش همه جانبه کشورهای جهان برای مجازات عاملان این آدم ربایی شد.

به گزارش ایرنا، «استفان دوجاریک» روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی با یادآوری واقعه ربوده شدن یک دیپلمات ترکیه در جریان درگیری های اخیر در شهر موصل عراق به خبرنگاران گفت: دبیرکل سازمان ملل، این واقعه را غیرقابل باور خواند و تاکید کرد: چنین اقدامات تروریستی علیه دیپلمات ها در هیچ شرایطی قابل توجیه نیست.

وی همچنین به نقل از مسئولان دولت عراق گفت: در پی افزایش درگیری های خشونت آمیز در شهر موصل، هزاران تن از مردم این شهر خانه های خود را ترک کرده و به مناطق امن تر در کردستان عراق گریخته اند.

وی، شمار آوارگانی که در درگیری های اخیر در کشور عراق به شهر اربیل گریخته اند را بیش از 100 هزار تن اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، گروه تروریستی موسوم به دولت شام و عراق داعش، روز سه شنبه در حمله ای گسترده، شهر موصل مرکز استان نینوا را به تصرف خود درآورد. تروریست ها با حمله به کنسولگری ترکیه در موصل و تصرف کامل آن، سرکنسول و دیپلمات های این کنسولگری را به گروگان گرفته اند.

براساس این گزارش، به دنبال کنترل کامل داعش بر استان نینوا و پیشروی آنها به سمت استان صلاح الدین و تصرف تکریت و برخی مناطق دیگر، نوری مالکی نخست وزیر عراق روز سه شنبه در این کشور حالت آماده باش کامل اعلام کرد. از سوی دیگر پارلمان عراق نیز تصمیم دارد امروز (پنجشنبه)، برای بررسی اوضاع جاری نشست فوق العاده برگزار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.