جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۷

نایب رئیس مجلس گفت: اگر قرار است استیضاحی در مجلس مطرح شود باید استیضاحی باشد که بازتاب مطالبه کلی مجلس باشد و وظیفه…

نایب رئیس مجلس گفت: اگر قرار است استیضاحی در مجلس مطرح شود باید استیضاحی باشد که بازتاب مطالبه کلی مجلس باشد و وظیفه ما در مجلس مدیریت استیضاح ها است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در ضیافت افطار جامعه اسلامی مهندسین با حضور در جمع خبرنگاران درپاسخ به سوالی پیرامون استیضاح وزیر علوم گفت: اگر قرار است استیضاحی در مجلس مطرح شود باید استیضاحی باشد که بازتاب مطالبه کلی مجلس باشد و وظیفه ما در مجلس مدیریت استیضاح ها است.
 
 وی ادامه داد: استیضاح در کشور ما وضع و بار رسانه ای سنگینی دارد به گونه ای که اگر ده وزیر را رئیس جمهور عزل کند هیچ اتفاقی نمی افتد اما اگر یک وزیر از سوی نمایندگان مورد استیضاح قرار گیرد جارو جنجال رسانه ای برپا می شود.
 
وی در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون دیدار اخیر کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری و حمایت ایشان از دولت اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره همه مسئولین را حمایت می کنند علی خصوص قوه مجریه را که در میدان کار است.
 
وی ادامه داد: حمایت مقام معظم رهبری از دولت به صورت امر وجود دارد و در رابطه با مذاکرات هسته ای نیز رهبری فرمودند که تیم مذاکره کننده اعتماد دارند البته آن ها هم باید مراقب خط قرمزها باشند.  
 
نایب رئیس جبهه پیروان افزود: در دیدار اخیر کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری فرمایش معظم له مبنی بر نیاز کشور به 190 هزار سوخت غنی سازی نشان داد که ایشان حتی خط قرمزهای کمی را نیز مطرح می کردند.
 
وی ادامه داد: در دیدار مذکور مقام معظم رهبری هم به برخی از کنشگران سیاسی پیغام دادند که دولت را اذیت نکنید و هم به دولتی ها پیغام دادند که با شعار خوب اعتدال مومنین را از صحنه نرآنید.
 
باهنر در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون دیدار اخیر اصولگرایان با رئیس جمهوری گفت: من در این دیدار علی رغم دعوت نتوانستم حضور پیدا کنم اما برگزاری این نشست ها می تواند تعامل میان جریانات سیاسی با دولت را افزایش دهد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.