سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۷

به گزارش خبرگزاری مهر،  سید محمود علوی روز سه شنبه در آئین تودیع و معارفه ی مدیران کل قدیم و جدید اطلاعات استان…

به گزارش خبرگزاری مهر،  سید محمود علوی روز سه شنبه در آئین تودیع و معارفه ی مدیران کل قدیم و جدید اطلاعات استان یزد در جلسه ی شورای اداری استان شرکت کرد.

وزیر اطلاعات در این مراسم با تبریک میلاد منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف و قدردانی از تلاشهای سربازان گمنام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به ویژگیهای مردم یزد از جمله ایمان ، نجابت ، تقوی و اخلاص اشاره کرد و گفت: وجود عالمان برزگواری چون آیت الله سید محمد کاظم طباطبایی ، آیت الله حائری یزدی ، شهید محراب آیت الله صدوقی ، آیت الله سید یحیی یزدی و دیگر عالمان و بزرگان استان وجود این عالمان برجسته را نشان دهنده ی پیشتازی استان یزد در عرصه ی فقاهت و معنویت دانست .

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علوی از امنیت به عنوان زیر بنای همه ی عرصه های اقتصادی و اجتماعی برشمرد و گفت: امنیتی می تواند فضای پیشرفت کشور را فراهم کند که امنیتی زنده ، پویا ، فعال ، پایدار و با نشاط باشد و ریشه در ایمان و باورهای ایمانی مردم داشته باشد.

وزیر اطلاعات گفت: باید امنیت همراه با نشاط و شادکامی باشد و چنین امنیتی، شکوفایی و پیشرفت را به دنبال خواهد داشت .

 علوی با اشاره به رهنمودهای امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در مورد کارکردهای مهم اطلاعاتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: سربازان گمنام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف امروز با مجاهدت های خاموش خود و با اشراف اطلاعاتی کامل در عرصه های مختلف کشور حضوری فعال و مؤثر دارند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه در جهان امروز دستگاههای اطلاعاتی با کنار گذاشتن ارزشها ،اخلاق و ایمان به فعالیت های امنیتی و اطلاعاتی می پردازند، کار وزارت اطلاعات نظام مقدس جمهوری اسلامی را به عنوان الگویی ارزشی و اخلاق مدار بسیار مهم ، با ارزش و در عین حال سخت خواند و گفت: این کاری بسیار مشکل است که امروز سربازان گمنام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به بهترین وجه آن را انجام می دهند.

وزیر اطلاعات مردم را ولی نعمتان کشور دانست و گفت: امروز مردم با اطلاعات ارتباطی تنگاتنگ دارند و وقتی مردم با تأمین امنیت در ارتباط باشند بدون شک امنیت به راحتی و ارزان برای کشور و نظام تأمین می شود.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: باید به مردم بها و ارزش بدهیم تا امنیت خود را پایدار کنیم چرا که هرچه به مردم بیشتر ارزش و بها دهیم امنیت خود را پایدارتر کرده ایم .

 علوی بر تلاش برای افزایش معنویت و فرهنگ و ارزشها در جامعه تأکید کرد و افزود: برای حفظ و شکوفایی اقتصادی کشور نیازمند معنویت و ارزشها هستیم و برای تداوم آن به امنیت پایدار نیازمندیم که باید در این جهت تلاش کنیم.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: مقوله ی تولید امنیت باید در چارچوب شرع عمل کنیم و امروز دستگاه اطلاعاتی کشور افتخار دارد که با رعایت چارچوب های شرعی و رعایت حقوق مردم در همین مسیر تلاش می کند و به همین خاطر باید دقت کنیم تا خدای ناکرده در حق مردم جفا و خطایی نشود. وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود تأمین امنیت را حق مردم دانست و گفت: باید در فضایی آرام ، معنوی و با نشاط ، امنیت را در جامعه ی اسلامی ایجاد کنیم و در چنین شرایطی است که شاهد شکوفایی و توسعه ی کشور و حل مسائل و مشکلات در جامعه خواهیم بود.

هم چنین در نشست شورای اداری استان یزد ضمن قدردانی از خدمات مدیرکل اطلاعات سابق ، مدیرکل جدید اطلاعات استان معرفی شد.

شایان ذکر است وزیر اطلاعات امروز به مسجد روضه محمدیه رفت و با حضور بر آرامگاه سومین شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی و نثار شاخه ی گل و قرائت فاتحه از مقام شامخ شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی و هم چنین مرحوم حجت الاسلام والمسلمین محمد علی صدوقی نماینده ولی فقیه و امام جمعه فقید یزد تجلیل و ادای احترام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علوی سپس با حضور در گلزار شهدا خلدبرین یزد با نثار شاخه ی گل و قرائت فاتحه از مقام شهدای والا مقام تجلیل کرد. وزیر اطلاعات هم چنین در ادامه با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علوی با تبریک ایام شعبانیه تأمین امنیت نظام و مردم را از وظایف مهم و مأموریتهای ذاتی وزارت اطلاعات برشمرد و گفت : سربازان گمنام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف همواره با توکل بر خدا و با استعانت از رهنمودهای حکیمانه ی حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب از منافع ملی و ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ انسجام ملی ، اجتماعی و سیاسی کشور دفاع و از دستاوردهای علمی و سرمایه های اجتماعی کشور با جدیت صیانت می کنند.

آیت الله ناصری نماینده ی ولی فقیه در استان و امام جمعه ی یزد هم در این دیدار با تبریک فرا رسیدن میلاد مسعود منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف و روز سربازان گمنام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف از تلاش و مجاهدت آنان در راه تأمین امنیت در کشور و مقابله با توطئه های دشمنان قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.