شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۸

به گزارش خبرگزای مهر، ابوبكر عمر القربي وزير خارجه یمن در حاشيه اجلاس مشترك عدم تعهد و اجلاس گروه هفتاد و هفت در الجزاير با محمد جواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان ديدار و گفتگو كرد. در اين ملاقات وزير خارجه يمن با اشاره به تحولات پرشتاب منطقه بر لزوم همكاری مشترك كشورهای منطقه برای حل مشكلات تاكيد كرد و خاطر نشان ساخت كه امكانات كشورهاي منطقه بايد در خدمت منافع مشترك قرارگيرد. وي با اشاره به مذاكرات اخير ایران و يمن در خلال سفر معاون عربي و آفريقاي وزارت خارجه كشورمان به صنعا و تشكيل كميته سياسي مشترك آمادگي كشورش را براي تقويت مناسبات فی مابين و حل برخي مشكلات اعلام كرد. ظريف نيز با اشاره به اينكه منطقه با چالشهايي همچون تروريسم و افراط گرايي روبروست و بايد برای آن…

به گزارش خبرگزای مهر، ابوبكر عمر القربي وزير خارجه یمن در حاشيه اجلاس مشترك عدم تعهد و اجلاس گروه هفتاد و هفت در الجزاير با محمد جواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان ديدار و گفتگو كرد.

در اين ملاقات وزير خارجه يمن با اشاره به تحولات پرشتاب منطقه بر لزوم همكاری مشترك كشورهای منطقه برای حل مشكلات تاكيد كرد و خاطر نشان ساخت كه امكانات كشورهاي منطقه بايد در خدمت منافع مشترك قرارگيرد.

وي با اشاره به مذاكرات اخير ایران و يمن در خلال سفر معاون عربي و آفريقاي وزارت خارجه كشورمان به صنعا و تشكيل كميته سياسي مشترك آمادگي كشورش را براي تقويت مناسبات فی مابين و حل برخي مشكلات اعلام كرد.

ظريف نيز با اشاره به اينكه منطقه با چالشهايي همچون تروريسم و افراط گرايي روبروست و بايد برای آن چاره انديشي شود آمادگي كشورمان را براي توسعه روابط و همكاری دو كشور در زمينه هاي مختلف منطقه ای و بين المللي اعلام كرد.

وزير خارجه كشورمان همچنين با تشكر از همكاری های دولت يمن و پيگيري وضعيت ديپلمات ايراني ربوده شده در اين كشور بر تداوم پيگيري جدی و اقدامات دولت يمن در اين زمينه تاكيد كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *