سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۹

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: در تشکل اسلامی باید به جوانان فرصت نقش آفرینی و ایفای نقش داد. به گزارش فارس، حامد…

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: در تشکل اسلامی باید به جوانان فرصت نقش آفرینی و ایفای نقش داد.

به گزارش فارس، حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همزمان با بیست و پنجمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جمع مسئولان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور اظهار داشت: به ثمر رسیدن انقلاب شکوهمند اسلامی، بی تردید حاصل رهبری عالمانه و حکیمانه امام راحل در قالب یک کار تشکیلاتی منسجم و با جهت‌گیری اسلام ناب محمدی است و سالگرد امام راحل فرصتی است که نگاهی به ابعاد و ویژگی‌های کار تشکیلاتی امام عظیم الشأن داشته باشیم.

وی ادامه داد: نقطه آغاز حرکت در تشکل اسلامی، بازخوانی آن عهد فطری است که همه ما با پروردگار خویش بسته‌ایم؛ چرا که مسیر حرکت تشکل اسلامی به مقصد قرب الهی است و امام راحل نیز همه مومنان و آزادیخواهان را در شرایطی که تمدن منحط غرب در تمام عالم فراگیر شده بود به یادآوری عهد فطری خویش می‌خواند و آنان را به قیام و حرکت در مسیر آرمان‌ها دعوت می‌کند؛ گویی ابراهیم است که بت‌های زمانه را می‌شکند و مردمان را به پرستش خدا دعوت می‌کند.

علامتی خاطر نشان کرد: امام اسوه نظم است؛ نقل‌های متعددی درباره جایگاه نظم در زندگی امام راحل شنیده‌ایم و این شاخص بسیار مهم نیز می‌تواند الگویی برای همه ما به ویژه مدیران تشکیلات در سطوح مختلف باشد؛ باید از امام راحل به عنوان رهبر حرکت عظیم انقلاب اسلامی، درس نظم را همچون شاگردانی بیاموزیم؛ به راستی نظم باید ضرباهنگ حرکت تشکل اسلامی باشد و در مدرسه امام راحل این درس، آموختنی است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در ادامه افزود: جوانان با اتکا به عنایت خداوند و در سایه راهبری امام عزیز راه صد ساله را در یک شب پیمودند و هم در فهم و بصیرت اوضاع زمانه و هم تکلیف الهی خویش گوی سبقت از سایرین ربودند و انقلاب شکوهمند اسلامی را به ثمر رساندند و آن را حفظ و حراست کردند امروز هم رهبر عالیقدرمان حرکت‌های فرهنگی خودجوش جوانان را در سراسر کشور می‌ستاید و بر آن امید می‌بندد.

وی در پایان با بیان اینکه در تشکل اسلامی باید به جوانان فرصت نقش آفرینی و ایفای نقش داد، گفت: جوان گرایی رمز موفقیت مجموعه ما نیز هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.