جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۱

علیرضا بیگلری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: همزمان با اجرای طرح تحول سلامت هفت هزار 701مورد بستری شده…

علیرضا بیگلری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: همزمان با اجرای طرح تحول سلامت هفت هزار 701مورد بستری شده و هفت هزار 784مورد ترخیص با هزینه 10 درصدی برای بیماران مناطق شهری و پنج درصد برای روستاییان اعمال شده است.

بیگلری به کاهش چشمگیر آمار عمل سزارین در بیمارستانهای تحت پوشش این دانشگاه اشاره کرد و افزود: همزمان با اجرای تحول نظام سلامت 300 مورد زایمان سزارین در این مراکز به وقوع پیوسته است.

وی اظهار کرد: طی مدت یاد شده 606 مورد زایمان طبیعی با هزینه رایگان در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به ثبت رسیده و این مهم بیانگر استقبال مادران باردار از این طرح است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، به اجرای دیگر بسته های طرح تحول سلامت در این استان اشاره کرد و گفت: اجرای طرح ماندگاری پزشکان با افزایش پرداخت ها و نیز طرح مقیم پزشکان در بیمارستانها که حضور متخصصین به صورت شبانه روزی انجام می شود از دیگر بسته های در حال اجرا در این استان است.

وی ، یادآرشد: ویزیت بیماران سرپائی و فعالیت کلینیک های ویژه سرپائی و بیماران صعب العلاج از دیگر برنامه های آتی در بسته نظام سلامت است که همزمان با سرایر کشور در این استان اجرایی خواهد شد.

بیگلری، افزود: عملکرد دانشگاه علوم پزشکی زنجان در اجرای بسته های طرح نظام سلامت رضایتبخش اعلام شده است.

بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان شامل مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی،ولی عصر(عج)،شهید دکتر بهشتی، امیر المومنین(ع) خدابنده ،رازی ماهنشان ،شهدای طارم ، بو علی خرمدره،امدادی ابهر و ایثار ایجرود است.

522/7320

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.