سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۸

به گزارش میهن پست –  یک مخترع انگلیسی با الهام از فناوری استفاده شده در فیلم مردان ایکس موفق به ابداع کفشهای مغناطیسی…

به گزارش میهن پست –  یک مخترع انگلیسی با الهام از فناوری استفاده شده در فیلم مردان ایکس موفق به ابداع کفشهای مغناطیسی شده که به کاربران اجازه می‌دهد بطور واژگون بر روی سقف راه بروند.
به نقل از ایسنا ، کالین فورز برای ساخت این کفشها، سوراخهایی را در یک جفت کفش قدیمی ایجاد کرد و در کف هر کدام یک آهنربای الکتریکی کار گذاشت.

فورز برای تقویت این آهنرباها از سیم‌پیچ مغناطیسی مبدل یک ریزموج استفاده کرد که با انتقال جریان از میان آن، می‌تواند یک حجم 80 کیلوگرمی را تحمل کند.

با این کفش های مغناطیسی می توانید بر عکس روی سقف راه بروید

با این کفش های مغناطیسی می توانید بر عکس روی سقف راه بروید

وی سپس صفحات خاصی را با تسمه‌هایی به آهنرباها متصل کرد که سپس در اطراف کفش بسته می‌شدند. در نهایت در هر کفش سوئیچ‌هایی تعبیه شد که جریان برق و متعاقب آن حالت آهنربایی کفش را قطع کرده و کاربران می‌توانند یک قدم به جلو بردارند.

شخصیت شرور Magneto در فیلم تخیلی مردان ایکس می‌توانست از قدرتهای خود برای دستکاری میدانهای الکترو مغناطیسی استفاده کرده و اجسام را با ذهنش در اطراف حرکت دهد.

فورز همچنین چنگلهای یک دله واقعی – درنده‌ترین پستاندار از خانواده راسویان- را ابداع کرده است که با فشار دکمه‌ای بر روی دست، بطور خودکار باز و بسته می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *