دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۰

محسن آشوری آسیب شناس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، مشکل اصلی را نبود مدیریت کافی در برنامه ریزی زمان فراغت جوانان…

محسن آشوری آسیب شناس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، مشکل اصلی را نبود مدیریت کافی در برنامه ریزی زمان فراغت جوانان و نوجوانان دانست و اظهار داشت: با پایان سال تحصیلی در مدارس و دانشگاه‌ها،‌ نوجوانان و جوانان زمان فراغت بیشتری را در اختیار دارند، آن‌ها باید این زمان را مدیریت کنند و با توجه به علایق خود فعالیت‌های دیگری را آغاز کنند
وی افزود: باید موسسات دولتی و خصوصی در این زمنیه فعال باشند و برای جوانان و نوجوانان برنامه ریزی کنند تا آن‌ها بتوانند به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت دست پیدا کنند و از این فرصت استفاده بهینه کنند.

آشوری ادامه داد: استمرار این برنامه‌ها باعث آموزش کامل جوانان و نوجوانان در یک رشته هنری، ورزشی و یا فنی خواهد شد و این خود یک ارزش است.

وی اظهار داشت: گاهی جوان و نوجوان قدرت برنامه ریزی دقیق و مفید را ندارد، اینجاست که نقش خانواده پر رنگ می‌شود. نقش خانواده در این راستا اولین نقش است و نمی‌توان این نقش را منکر شد و جامعه  نقش را ایفا می‌کند.

وی پیشینه‌ی این کار را برنامه ریزی دانست و یادآور شد: اگر برنامه ریزی نباشد، آسیب‌های اجتماعی برای جوانان و خصوصا نوجوانان به وجود می‌آید، زیرا آن‌ها قدرت شناخت آسیب را ندارند، برنامه‌ای هم وجود ندارد و ممکن است جوان و نوجوان ناخواسته جذب آسیب شود، آسیب‌هایی که وجودش را نمی‌توان منکر شد و از بین هم نمی‌رود ، یکی از این آسیب‌ها خیابان گردی است، به عبارتی خیابان گردی مقدمه‌ای است برای آسیب‌های دیگر و همه این مسائل ناشی از عدم برنامه ریزی و هدفمند کردن اوقات فراغت جوان و نوجوان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.