سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۵۸

گروه نوجوان‌هایی که به طرف  اضافه وزن  می‌روند، یک مسئله سخت و در حال گسترش است. درست مثل بزرگسالان، نوجوان‌ها هم به همان…

teen

گروه نوجوان‌هایی که به طرف  اضافه وزن  می‌روند، یک مسئله سخت و در حال گسترش است. درست مثل بزرگسالان، نوجوان‌ها هم به همان شیوه وزنشان پایین می آید  یعنی با سوزاندن کالُری زیادتر از آنچه مصرف می‌کنند. ولی با اینحال، این موضوع در نوجوان‌ها دو فرق بزرگ  و اساسی دارد.

باید بدانید که کودکان معتاد به تکنولوژی هستند. طبیعتاً تکنولوژی زندگی را آسانتر می‌کند – دیگر نیازی نیست از روی مبل برخیزید، بیرون بروید و خیلی کارهای فیزیکی انجام دهید! بنابراین وقتی شما درباره‌ی ورزش با فرزندتان صحبت می‌کنید، در حقیقت باید با اعتیاد او به تکنولوژی مبارزه کنید.

تفاوت دوم نوجوان‌ها در موضوع کاهش وزن، این است که بدن آن‌ها بیشتر مستعد پذیرش تغییر است. کاهش وزن برای یک دختر ۱۵ ساله خیلی راحت‌تر از یک فرد ۴۵ ساله است.

این اتفاق بدین دلیل است که بدن ما در مقابل تفاوت‌ها مقاومت می‌کند، و اگر یک فرد ۴۵ ساله سالیان درازی ورزش و تغذیه‌ی سالم نداشته است، بدنش با این تغییرات مبارزه می‌کند. این در حالی است که بدن یک فرد ۱۵ ساله مقاومت خیلی کمتری خواهد داشت.

پس شما در رابطه با موضوع کاهش وزن فرزندتان یک مانع و از طرفی یک فرصت دارید. بسیار خب، حالا چگونه می‌توانید به فرزندتان کمک کنید تا وزنش را کم کند؟

بگذارید بداند که به فکرش هستید

حساس، اما از طرفی هم خیلی شفاف باشید. شما نمی‌خواهید زندگی فرزندتان به خطر بیفتد، چرا که با توجه به شدت اضافه وزنش در معرض خطرات مختلفی همچون فشار خون بالا، دیابت، مشکلات قلبی و غیره قرار خواهد گرفت و باید عمری را با پذیرش این موضوع سپری کند و رنج بکشد. اجازه دهید که فرزند شما این موضوع را بداند.

درباره‌ی ایده‌آل‌ها با فرزندتان گپ بزنید

نیازی نیست دخترتان وقتی دبیرستانی است حتما ۵۰ کیلوگرم باشد. او باید بدنی سالم داشته باشد نه اینکه اسکلت باشد. به او بگویید که نداشتن شکم شش تکه یک نقص نیست، او برای کنترل وزنش و بدست آوردن تناسب اندام فقط باید حواسش به خورد و خوراکش باشد و ورزش کند.

از باورهای فراگیر دوری کنید

بدترین کاری که می‌توانید در حق او انجام دهید، این است که به فروشگاه بروید و برایش قرص‌های کاهش وزن بخرید، چیزی که عملاً هیچ کمکی به او نخواهد کرد. هر دوی شما باید بدانید که کاهش وزن تعهدی است که باید در کل زندگی‌تان داشته باشید، کاهش وزن با خرید چند محصول تجاری بدست نخواهد آمد. (حقایقی درباره‌ی قرص‌های لاغری)

خانواده‌ای فعال باشید

فعالیت کردن را به کل خانواده گسترش دهید. پس از شام به پیاده روی بروید، به مسابقات محلی بسکتبال بپیوندید و خلاصه کاری کنید که از پشت کامپیوتر، تلویزیون، یا بازی‌های کامپیوتری بلند شوید و لحظات خوشی را در کنار هم سپری کنید.

در مجموع باید مثبت باشید. نباید با وقایع اطرافتان برخورد منفی داشته باشید. مکالماتی که با فرزند خود دارید، باید به شکلی باشد که بداند در همین وضعیتی که قرار دارد عاشقش هستید، اما می‌خواهید چیزهای جدیدی را هم آغاز کنید.

فرزند شما باید بداند که تنها با چند تغییر ساده در سبک زندگی‌اش می‌تواند وزنش را کم کند، و شما آنجایید تا به او کمک کنید.

منبع-http://fitnessmagazine.ir

نوشته های مرتبط :

 1. تکنیک‌های صدا: چطور عالی صحبت کنید
 2. اول ماتیک میزنید یا اینکه چشم‌هایتان را آرایش می کنید؟
 3. به مژه هایتان برسید چون زیبایی چشمان شما در مژه هایتان است
 4. با حرکت دادن صورت گونه هایتان را برجسته کنید
 5. اگر رژیم غذایی لاغری دارید به این نکته توجه کنید
 6. با ویتامین د به لاغری کمک کنید
 7. پودر لاغری را در منزل درست کنید
 8. داروهای لاغری مورد تایید و اثرات و عوارض آن ها
 9. چطوری با کودکان در باره نوزاد تازه متولد شده صحبت کنیم
 10. رژیم لاغری سه ساعته
 11. کلسیم مورد نیاز کودک خود را با این مواد غذایی تامین کنید
 12. روش‌های موثر برای صحبت با کودک
 13. نکاتی که قبل از اینکه دارو مصرف کنید با توجه کنید
 14. 5 روش نادرست در رژیم لاغری
 15. درباره قرص های لاغری چه می دانید
 16. آیا حذف چربی باعث لاغری می شود؟
 17. لاغری از راه استفاده از کربوهیدرات ها
 18. ده روش معجزه آسا برای لاغری
 19. برای لاغری این 14 قانون را یاد بگیرید
 20. چای لاغری را چگونه در منزل درست کنیم؟

YARPP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.