پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۰

سزارین،یک نوع زایمان غیرطبیعی است که در آن نوزاد با ایجاد برشی در دیواره شکم و رحم مادر خارج می‌گردداین روش که در…

images28 با تمام خطرات زایمان سزارین آشنا شوید

سزارین،یک نوع زایمان غیرطبیعی است که در آن نوزاد با ایجاد برشی در دیواره شکم و رحم مادر خارج می‌گردداین روش که در برخی موارد ضروری، انجام می شود امروزه روش زایمان اکثر بانوان ایرانی ست،سزارین هم هزینه برست و هم عوارض زیادی دارد که در اینجا به ان می پردازیم

یکی از مسائلی که ذهن بسیاری از خانم‌ها را در دوره بارداری درگیر می‌کند، این است که برای به دنیا آوردن کودک‌شان باید زایمان طبیعی را انتخاب کنند یا رو به عمل سزارین بیاورند. البته در صورت وجود برخی بیماری‌ها و مشکلات سزارین ضرورت پیدا می‌کند ولی بسیاری از خانم‌ها سزارین را انتخاب می‌کنند چرا که فکر می‌کنند درد و ناراحتی کمتری دارد، ولی عوارض بعد از زایمان سزارین را اگر در نظر بگیرند شاید نظرشان عوض شود.

البته در صورت وجود برخی بیماری‌ها و مشکلات سزارین ضرورت پیدا می‌کند، ولی بسیاری از خانم‌ها سزارین را انتخاب می‌کنند چرا که فکر می‌کنند درد و ناراحتی کمتری دارد ولی عوارض بعد از زایمان سزارین را اگر در نظر بگیرند شاید نظرشان عوض شود.

به هر حال، سزارین یک عمل جراحی بزرگ است که احتمال خونریزی و عفونت بعد از عمل را افزایش می‌دهد، علاوه بر این عوارض ناشی از بیهوشی نیز بیمار را تهدید می‌کند.

دکتر طراوت فاخری در این باره می‌گوید: «آگاهی نسل جوان درباره سزارین کم است و اطلاع‌رسانی کامل صورت نگرفته است و از روی ناآگاهی است که گاهی خانم‌ها سزارین را انتخاب می‌کنند.»

وی می‌گوید بسته نشدن لوله‌های رحم یکی دیگر از خطرات سزارین است که اطلاع کافی درباره آن وجود ندارد: «در برخی موارد بعد از سزارین، رحم به درستی جمع نمی‌شود و گا‌هی در بارداری‌های بعدی باید رحم را خارج کرد.»

این در حالی است که زایمان طبیعی خطرات و عوارض به مراتب کمتری دارد. دکتر فاخری می‌گوید: «تعداد نوزادانی که به شیوه زایمان طبیعی متولد شده و باید در دستگاه نگهداری شوند به مراتب کمتر از نوزادانی است که با عمل سزارین به دنیا آمده‌اند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.