دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۲۳

در این بخش در باره  تاثیرات بستنی در بوجود آمدن بیماری میگرن و دلیل  بروز آن را بیان می کنیم .لازم به یاد…

bastani migren

در این بخش در باره  تاثیرات بستنی در بوجود آمدن بیماری میگرن و دلیل  بروز آن را بیان می کنیم .لازم به یاد آوری است که اشخاصی که میگرن دارند در خوردن بستنی زیاده روی نکنند

یافته های دانشمندان حاکی از تاثیر سرما و یخ زدگی بر مغز و انبساط شریان های آن است. پژوهش ها نشان می دهند سردردهایی که در اثر خوردن یا نوشیدن خوراکی های خیلی سرد مانند بستنی تجربه می کنید، نتیجه تغییر ناگهانی جریان خون در مغز است.

به علاوه تحقیقات اخیر یک گروه آمریکایی، نشان می دهند خوردن این خوراکی ها، مشکلات جدی تری مانند شروع سردردهای میگرنی را به دنبال دارد. در آن تحقیق، پژوهشگران، جریان خون مغز را در بین 13 نفر بزرگسال سالم ، زمانی که آب یخ  وارد دهان آنها می شود و مغز آنها دچار یخ زدگی می شود، بررسی کرده اند.

نتایج بدست آمده نشان می دهد که این سردردهای گذرا حاصل انبساط رگ ها و افزایش ناگهانی جریان خون در رگ های جلوی مغز است . یخ زدگی مغز، زمانی که این رگ ها منقبض شده و به حالت اول برگردند، به پایان می رسد.

دکتر Jorge Serrador می گوید: انبساط سریع و سپس انقباض شریان های جلوی مغز، ممکن است یک واکنش دفاعی ناخوداگاه برای مغز باشد. وی سرپرست محققان مرکز پزشکی هاروارد و مرکز پژوهشی امور معلولین نیوجرسی است. وی ادامه می دهد: مغز یکی از مهمترین ارگان های بدن است که همیشه مشغول به کار است. این عضو بدن به تغییرات دما حساس است. بنابراین انبساط رگ های خونی یک پدیده دفاعی برای انتقال بیشتر خون گرم به داخل بافت مغز است تا آن را از سرما حفظ نماید. این اطلاعات را Serrador جامعه فیزیولوژیک آمریکا منتشر کرده است.

وی توضیح می دهد که جمجمه یک ساختار بسته است و فشار ناگهانی خون باعث بالا رفتن فشار آن و ایجاد درد می شود. در پی آن انقباض شریان های مغزی روشی برای کاهش فشار در مغز است قبل از این که به سطح خطرناک برسد.

تغییرات فشار جریان خون در مغز شبیه آنچه که در هنگام خوردن غذای سرد در مغز اتفاق می افتد، موجب بروز میگرن یا سایر انواع سردردها می گردد. زمانی که این تحقیقات اثبات شود، آنگاه دانشمندان در پی یافتن روشی برای کنترل فشار خون مغز خواهند بود و می توانند درمان مناسبی را برای سردردها ارائه کنند.

نوشته های مرتبط :

 1. چگونه دچار میگرن می شویم
 2. آیا بیماری میگرن بطور کامل ریشه کن میشود؟
 3. با خوردن غذای سالم میگرن را درمان کنید
 4. صبحانه نخورید ، دچار افزایش قند خون می شوید
 5. با خوردن صبحانه‌ی خوب لاغر شوید !
 6. اگر میخواهید دچار بیماری قلبی نشوید ماهی بخورید
 7. آیا اشخاص لاغر هم دچار بیماری قلبی می شوند؟
 8. اگر میگرن دارید ، به این نکات تغذیه ای توجه کنید
 9. تغییرات مغز با خوردن شکلات
 10. چگونه می توان بستنی را در رژیم غذایی کودکان جا داد؟
 11. درمان بیماری ها با خوردن میوه
 12. احتمال بروز بیماری های کبدی را با خوردن قهوه کاهش دهید
 13. از کجا بدانیم دچار بیماری افسردگی هستیم
 14. بستنی هم می تواند باعث افزایش وزن شود
 15. از کجا بدانیم دچار بیماری ام اس شده ایم
 16. از کجا بدانیم دچار بیماری ایدز شده ایم یا نه؟
 17. چه بستنی ای مفید است ؟ به چه میزان؟
 18. از کجا بدانیم که دچار بیماری پریکاردیت شده ایم
 19. هرگز از این بستنی ها استفاده نکنید
 20. همه چیز در مورد تاثیرات بستنی بر روی وزن افراد

YARPP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.