پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۳

علاوه بر استفاده در آشپری، روغن زیتون را می شود برای زیبایی هم بکار برد. معالجات  خانگی که  روغن زیتون در آنها بکار…

oliveoil با روغن زیتون چگونه زیبا شویم

علاوه بر استفاده در آشپری، روغن زیتون را می شود برای زیبایی هم بکار برد. معالجات  خانگی که  روغن زیتون در آنها بکار می رود گوناگون هستند و شما می توانید انواع این معالجات را به صورت آنلاین پیدا کنید. همچنین اگردوست نداریدخودتان در خانه این ترکیب را آماده کنید، می توانید محصولات زیبایی شامل روغن زیتون را خریداری کنید.

چگونه

۱

از روغن زیتون به جای خمیر ریش استفاده کنید. روغن، ریش یا موها را نرم کرده و باعث می شود اصلاح نرمی داشته باشید. مردانی که پوست حساسی دارند هم می توانند از روغن زیتون برای روی ریش هایشان استفاده کنند.

۲

ناخن هایتان را در روغن زیتون بخیسانید تا کوتیکول های کناره ناخن تان نرم و ناخن های شکننده تان تقویت شود. روغن همچنین کمک می کند که دست های خشکی زده تان نرم شود. فقط هنگام شب مقداری روغن زیتون را روی دست هایتان بمالید و با یک دستکش کتان بخوابید.

۳

با مالیدن روغن زیتون روی مناطق خشک بدن تان، این نواحی را مرطوب کنید. می توانید مقدار کمی از آن را برای روی لب های خشکی زده تان، پاهای خشک تان یا هر جای دیگری که می خواهید مرطوب شود، استفاده کنید. روغن زیتون همچنین می تواند در حمام – برای کمک به نرم شدن پوست – استفاده شود. روغن زیتون را با روغن های ضروری دیگر- مانند اسطوخودوس – برای یک درمان وِیژه مخلوط کنید.

۴

آرایش تان را با استفاده از مقدار کمی روغن زیتون که روی یک گلوله پنبه ریخته اید پاک کنید. حتی ریمل تان هم از این طریق به راحتی پاک می شود. روغن زیتون، آرایش تان را به خوبیِ پاک کننده های بسیاری از برندهای تجاری پاک می کند.

۵

برای رفع مشکلات مو، -مانندشکننده بودن موها- آنها را با روغن زیتون شستشو دهید. برای ضخیم شدن موها، آنها را در ۱/۲ فنجان روغن زیتون بخیسانید و به مدت ۳۰ دقیقه حوله ای را دور سرتان بپیچانید. برای کمک به موهای شکننده یا آسیب دیده، ۱/۲ فنجان روغن زیتون را با یک تخم مرغ مخلوط کنید و این محلول را به موهایتان بزیند. سپس روی موهایتان یک کلاه پلاستیکی گذاشته و بگذارید به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه روی موهایتان بماند. به صورت هفتگی یا ماهیانه از این درمان استفاده کنید تا وضعیت موهایتان بهبود پیدا کند.

نکات و هشدارها

اگر قصد دارید از روغن زیتون برای زیبایی استفاده کنید، از بهترین نوع و کیفیت آن استفاده کنید.

منبع-http://phow.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.