شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۲

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در روز جهانی گردشگری باید سعی کنیم با برنامه‌ریزی زنجان را بیشتر بشناسانیم…

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در روز جهانی گردشگری باید سعی کنیم با برنامه‌ریزی زنجان را بیشتر بشناسانیم که این مستلزم معرفی بهتر جاذبه‎های این شهر است.

“علی عباسی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، اظهار کرد: امسال روز جهانی گردشگری (27 سپتامبر) با شعار “گردشگر و توسعه جوامع” همراه است که ما با توجه به این شعار در امر گردشگری باید کارهای بیشتری کنیم تا جاذبه‎های گردشگری و تاریخی استان بیشتر در معرض ظهور قرار گیرند.

وی افزود: در همین راستا از 5 تا 11 مهرماه برنامه‎های متنوعی با همین رویکرد در استان برگزار خواهد شد، به طوری که برای هر روز هفته برنامه خاصی در نظر گرفته شده است که از جمله آن‌ها می‎توان به برنامه روز 5 مهر که برپایی ایستگاه نقاشی با موضوع سفر و گردشگر و اهدای هدایا به گردشگران خارجی اشاره کرد که این برنامه با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان برگزار می‌شود.

عباسی تصریح کرد: در این هفته برنامه‎های مختلفی برای راهنمایان گردشگری نیز برگزار خواهد شد. همچنین در آخرین روز نیز یک تور گردشگری به منظور بازدید از روستای تاریخی خوئین اعزام خواهند شد تا با مکان‎های تاریخی و گردشگری این روستا بیشتر آشنا شوند و آن را به دنیا بشناسانند.

این مسئول تأکید کرد: برای عملی شدن همه این برنامه‎ها باید تمامی زیرساخت‎ها فراهم شود تا بتوان آثار باستانی و توریستی استان را در سطح کشور و دنیا به نحوه احسن مطرح کرد که این زیرساخت‎ها شامل معرفی و تبلیغات، تجهیز اقامتگاه‎ها و هتل‎ها می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، یادآور شد: طی بررسی‎های صورت گرفته در شهریورماه، 55 هزار و 655 نفر در استان اقامت داشته‎اند، در ضمن 53 هزار و 759 نفر از مراکز تاریخی استان نظیر گنبد سلطانیه، موزه مردان‌نمکی و … بازدید داشته‎اند که این آمار مربوط به شهریورماه سال جاری است که روند رو به رشدی نسبت به سال گذشته داشته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *