پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۹

مجله شبانه باشگاه خبرنگاران؛ *کیهان شیطنت رسانه‌ای در خدمت خواست آمریکا رئیس دفتر رئیس جمهور و سخنگوی وزارت خارجه ادعای انصراف کشورمان از…

مجله شبانه باشگاه خبرنگاران؛

*کیهان

شیطنت رسانه‌ای در خدمت خواست آمریکا

رئیس دفتر رئیس جمهور و سخنگوی وزارت خارجه ادعای انصراف کشورمان از حمید ابوطالبی و معرفی نهاوندیان به جای وی برای نمایندگی ایران در سازمان ملل را تکذیب کردند.

«مرضیه افخم» سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به پرسشی درباره صحت و سقم اخبار منتشره در برخی سایت‌های مبنی بر معرفی دکتر نهاوندیان به سمت سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: خبر منتشر شده گمانه‌زنی رسانه‌ها است و این موضوع صحت ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: «فرد جدیدی معرفی نشده است. همچنین محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهور که در گفت‌وگو با روزنامه خراسان برخی از شایعات درباره رفتن وی به نیویورک برای تصدی پست نمایندگی ایران در سازمان ملل را کاملاً بی‌پایه دانست. وی درباره این سؤال که آیا برخی از شنیده‌ها در مورد تصدی پست نمایندگی ایران در سازمان ملل توسط جنابعالی و رفتنتان به نیویورک صحت دارد؛ تأکید کرد: کاملاً بی‌پایه است.

پیش از این سایت انتخاب در اقدامی سؤال برانگیز و همسو با قصد آمریکایی‌ها برای انصراف ایران از نامزد معرفی شده، مدعی شده بود نهاوندیان گزینه نمایندگی ایران در سازمان ملل است چرا که سالها در آمریکا مقیم بوده است و گرین کارت آمریکا را دارد و به عبارتی شهروند آمریکا محسوب می‌شود.

انتخاب حتی سراغ زیبا کلام نیز رفته و از قول وی نوشته بود اعزام نهاوندیان بسیار خوب و عقلانی است. بنده معتقدم نهاوندیان بهترین گزینه است. در واقع هرچه فکر می‌کنم که چه کسی در این شرایط- که می‌خواهیم با آمریکا تنش‌زدایی کنیم- می‌تواند به بهترین شکل ممکن مثمرثمر باشد، کسی بهتر از نهاوندیان به ذهنم نمی‌آید و نمی‌شناسم.

یادآور می‌شود 5 ماه است حمید ابوطالبی (معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور) با وجود معرفی شدن از سوی ایران، نتوانسته در دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل حضور پیدا کند و نمایندگی او با کارشکنی آمریکا در امر صدور ویزا مواجه شده است.

با سلطنت‌طلب‌ها و آنهایی که می‌گوییم منافق دوست بودم!

نعیمه اشراقی می‌گوید در شبکه‌های اجتماعی با سلطنت‌طلبان و منافقین دوست است.

وی در مصاحبه با تماشاگران درباره دوستانش در شبکه‌های اجتماعی و بخصوص فیسبوک می‌گوید: من درخواست دوستی کسانی را که تقاضای دوستی داشتند بدون شناخت از آنها و یا هیچ گزینشی می‌پذیرفتم. مثلاً از سلطنت‌طلب‌ها و سازمان مجاهدین که ما به آنها منافقین می‌گوییم در صفحه من حضور داشتند تا داخلی‌های تندرو، اصولگراهای تندرو و میانه‌رو، اصلاح‌طلب‌ها و… طیف وسیعی از انواع تفکرها.

وی که مدیرعامل شرکت نفت کیش است ادامه می‌دهد: حسن‌آقا ]از ماجرای این کامنت[ ناراحت شده بودند. خیلی از این موضوع ناراحت شدم و نمی‌فهمیدم چه اتفاقی می‌افتد ]چون گویا کسی آی.دی مرا هک کرده بود[ اما یک روز متوجه شدم کار چه کسی است و به اصطلاح مچ‌اش را گرفتم. متوجه شدم رمز عبور مرا داشت و آن مطالب را می‌گذاشت. ایشان از آشنایان بود و به هر حال عذرخواهی کرد، می‌گفت فکر نمی‌کرده کار اشتباهی انجام می‌دهد.

اشراقی درباره لباس نامناسب دخترش در خارج اظهار داشت: دختر من از سن 18 سالگی برای ادامه تحصیل از ایران رفت. بچه‌ها در غربت خیلی سختی می‌کشند. مرکزی به نام «مرکز نخبگان ایالت انتاریو» هست که در آنجا طرح دخترم و تیم آنها برنده می‌شود. زمانی که نعیما را صدا کرده‌اند که تیم‌شان مقام اول را کسب کرده بسیار مسرور و هیجان‌زده شد. خب کانادا هم خیلی سرد است و اکثر مواقع نمی‌توان بدون پوشش گرم از منزل خارج شد گاهی دما تا منهای 30 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. در آن مقطع زمانی نیز هوا سرد بود و نعیما با پالتو به سالن رفته بود و برایم توضیح داد به دلیل گرمی هوای داخل سالن و تاریکی فضا (زیرا سن با نور بیشتری روشن بوده) پالتو را درآورده است و زمانی که اسمش را صدا زدند، به قدری هیجان زده شده بود که اصلاً دیگر به لباس‌اش فکر نکرده و برای دریافت جایزه‌اش روی سن رفته است.

او می‌گوید برای اینکه بستگان از آن عکس دلخور نشوند، مجبور شده عکس را فتوشاپ کند.

وی همچنین از تمایل خود برای سفر به خارج در گذشته خبر داده و می‌گوید: چهارم نظری که درسم تمام شد، تصمیم گرفتم از ایران بروم. اتفاقاً دایی‌ام هم خیلی کمک کردند. با آقا هم که صحبت کردم، گفتند من مخالف نیستم اما دلواپس می‌شوم. اما نمی‌توانم جلوی تو را بگیرم. همه کارهایم آماده شد که بروم آلمان برای ادامه تحصیل ولی مادرم مخالفت کرد. چون پدرم هم فوت کرده بود و مادرم گفت اگر پدرت زنده بود، نمی‌گذاشت تنها بروی. در خانواده ما همیشه افکار روشنی بوده و راجع به ادامه تحصیل هیچ ممانعتی نبوده. برای دختر من هم ممانعتی وجود نداشت. من فکر می‌کنم که فرزند را باید درست تربیت کرد و بعد خیال آدم راحت است.

اشراقی درباره ارتباط خانواده‌شان با خانواده رهبرانقلاب می‌گوید: ایشان همیشه بعد از فوت امام و تقریباً زمانی که مادر بزرگم زنده بودند، سالی دوبار به منزل مادربزرگم تشریف می‌آوردند. همیشه بیشتر جو دوستانه‌ای بوده و از خاطراتشان گفته‌اند و همیشه نسبت به پدرم اظهار محبت می‌کردند و مثلاً خاطراتی از جد پدری‌ام می‌گفتند، وقتی می‌آمدند خانه امام، آن حال و هوای امام زنده می‌شد و خاطراتشان. خانواده رهبری خانواده خوبی هستند. ساده و بی‌تکبر و خیلی راحت هستند. در جمع‌هایی که هستیم معمولاً بحث سیاسی نمی‌شود و خانواده خیلی محترمی هستند. به خصوص یکی از دخترانشان که عروس آقای محمدی گلپایگانی هستند خیلی دوست داشتنی است.

چه کسی به داد بورس می‌رسد؟!

«6 ماه است بورس روند نزولی شدید دارد و موجب زیان سهامداران شد. اما دولت کاری برای سهامداران نمی‌کند.»

این موضوع را سایت الف منتشر کرد و با اشاره به برخی وعده‌های اقتصادی دولت نوشت: اکثر سهام‌ها با افت 50 درصد یا بالاتر مواجه بوده است. نزول شدید بورس باعث بی‌اعتباری بورس می‌شود. دکتر روحانی در دوران انتخابات از بورس حمایت کرد و این موضوع بعد از انتخاب ایشان به ریاست جمهوری باعث خوش‌بینی به بازار بورس شد. در 6 آبان سال 92 رئیس جمهور پس از گزارش رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از رشد 113 درصدی ارزش بازار بورس در جلسه هیئت دولت با مثبت خواندن حضور مردم در بازار سرمایه بر حمایت از این بازار تأکید کرد. وزیر اقتصاد نیز از بازار سرمایه اعلام حمایت نمود. مردم هم با اعتبار سخنان رئیس جمهور و حمایت صدا و سیما در سقف و اوج قیمت‌ها در این بازار سرمایه‌گذاری کردند. سپس طبق مصوبه هیئت وزیران خصوصی‌سازی اقدام به عرضه سهام‌های بانکی، خودرو و… نمود که تقریباً باعث جمع‌آوری نقدینگی بالایی از مردم شد در دی ماه سال 92 بورس شروع به نزول کرد.

الف می‌افزاید: با توجه به اینکه بورس نبض اقتصاد کشور است و اگر بورس سقوط کند کار و تولید سقوط کرده است، سؤالاتی پیش می‌آید که باید از رئیس جمهور پرسید؛ لطفاً نحوه مهار تورم در این 6 ماه را گزارش دهید. با توجه به اینکه همه اجناس گران شده و حتی قیمت مسکن و دلار نیز تفاوتی نکرده است چگونه تورم را مهار نموده‌اید؟ وضعیت قدرت خرید مردم در دولت شما چگونه است؟

در ادامه این تحلیل آمده است: مردم به اعتماد سخنان رئیس جمهور و اعلام حمایت ایشان در اوج قیمت‌ها اقدام به خرید کرده‌اند. حال با گذشت 6 ماه سرمایه آنها به نصف تقلیل یافته است. باید از آقای رئیس جمهور سؤال کرد آیا جمع‌آوری نقدینگی با نابودی سرمایه و اعتماد مردم و پایین آوردن تورم به هر نحو به صلاح کشور و اقتصاد است؟ سهامداران نیز می‌توانستند به جای سرمایه‌گذاری در کار و تولید همانند سایر دلال‌ها در دلار و مسکن سرمایه‌گذاری کنند. سهامداران انتظار داشتند آقای رئیس جمهور به جای تماشای فوتبال در اوج نزول بازار بورس، به وضعیت بازار رسیدگی کنند.

نویسنده تأکید می‌کند: حتی دولت‌هایی که اقتصاد در آن آزاد است همیشه از بورس که نبض اقتصادی کشور است حمایت می‌کنند و مانع ضرر سهامداران می‌شوند. مثلاً در سال 1914 بازار سهام آمریکا سقوط کرد که دولت برای جلوگیری از ضرر سهامداران بازار را چندین ماه تعطیل کرد. متأسفانه ارزش سهام‌های بورس تهران بیش از 50 درصد سقوط کرده است ولی تا به حال غیر از وعده‌های خالی هیچ نصیب سهامداران نشده است.

نمره تجدیدی اپوزیسیون به روحانی!

عناصر ضد انقلاب در نشست مشترک با برخی اصلاح‌طلبان فراری در واشنگتن نسبت به تغییر وضعیت به نفع اپوزیسیون در دولت جدید ابراز ناامیدی کردند.

اخیراً نشستی با عنوان مروری بر کارنامه روحانی در دانشگاه جرج واشنگتن برگزار شد. جو استورک نایب رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا دیدبان حقوق بشر با بیان اینکه روحانی تغییر چشمگیری نداده گفت: نشان دادن کلید توسط روحانی می‌توانست یک امید باشد برای یک تغییر بزرگ اما او قدرتی ندارد.

مهرانگیزکار از عناصر سلطنت‌طلب و همسر سیامک پورزند نیز گفت: حرف‌ها، وعده‌ها و حتی منشور حقوق شهروندی روحانی دلگرم کننده نبوده است. روحانی حتی به اعدام‌های گسترده اعتراضی نشان نداد و معلوم بود که او به سادگی از پس این کارها برنمی‌آید.

همچنین جلیل روشندل از اعضای سازمان فدائیان خلق که چند سالی است لیبرال دموکرات شده در نشست مذکور گفت: روحانی با رأی شکننده‌ای انتخاب شده. دولت او اگر درباره رابطه با آمریکا یک قدم جلو رفته دو قدم عقب آمده است. من نمی‌توانم نمره مردودی به کارنامه روحانی بدهم اما کارنامه دولت، تجدیدی است.

مهدی عربشاهی از اعضای متواری دفتر تحکیم نیز اظهار داشت: تعداد زیادی از وعده‌های حسن روحانی از جمله وعده رفع فیلترینگ فیس‌بوک، آزادی در دانشگاه‌ها، بحث حصر موسوی و کروبی و… اصلاً اجرایی نشده است.

وی با تأکید بر این که دولت روحانی نیاز به اصلاحات دارد به مواردی اشاره کرد و گفت: دولت روحانی نیاز به برنامه‌ریزی فوری برای رفع نقض حقوق بشر دارد. همچنین باید اصلاحاتی همچون تغییر دو وزیر دادگستری و کشور را در دستور کار خود قرار دهد و به مطالبات جامعه مدنی به ویژه پیش زمینه‌های سازماندهی تشکل‌ها اقدام کند.

در نشست مذکور امیرحسین گنج بخش گفت: «چاره‌ای جز اتحاد بر ضد ولایت نیست». رجب مزروعی اصلاح‌طلب مقیم بروکسل نیز گفت: دولت هنوز در مبارزه با فساد کار چشمگیری نکرده است و کارنامه دولت در این یکسال حرفی برای گرفتن ندارد.

از سوی دیگر علی افشاری از دیگر اعضای فراری دفتر تحکیم و از برگزار کنندگان جلسه به وعده‌های روحانی اشاره کرد و گفت: آینه سیاسی هر دولت استاندارها هستند ولی حسن روحانی در مورد انتخاب استاندارها ضعیف عمل کرده است.

او با بیان این که حسن روحانی در زمینه دموکراسی وعده خاصی نداده بود و پیشینه او نیز نکته روشنی در این زمینه نداشت گفت: این در حالی است که خود روحانی معتقد است که انتخاب او و کابینه‌اش منطبق بر دموکراسی و تعریف آن است.

علی افشاری با تهیه لیستی از وعده‌های انتخاباتی روحانی می‌گوید: روحانی نتوانست کار موفق و در خور دفاعی در یک ساله اول کاری خود ثبت کند.

به گزارش جرس وی در لیست وعده‌های روحانی به مواردی اشاره کرد  که دولت روحانی آنها را مسکوت گذاشته و یا در آنها موفق نبوده است. تحقق بازگشت ایرانیان، کاهش برخوردهای پلیسی امنیتی، رفع حصر موسوی و کروبی و آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی، گسترش مشارکت سیاسی، بهبود حقوق شهروندی، احیای سازمان برنامه و بودجه، کاهش محدودیت‌های آزادی بیان و اجتماعات، رونق فعالیت حزبی و مواردی از این دست جزو لیست وعده‌های روحانی بود که افشاری عملکرد دولت را در آنها ضعیف و ناکارآمد خواند.

شما چرا نگرانید؟!

پس از بازگشت تیم ملی فوتبال از مسابقات جام‌جهانی برزیل برخی حواشی غیرورزشی ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است.

رسانه‌ها که تا پیش از این به دلیل پرهیز از حاشیه‌سازی جهت موفقیت تیم ملی کشورمان این مسائل را مسکوت گذاشته بودند، این روزها را فرصت مناسبی می‌دانند تا با پرسش از مسئولین برخی ابهامات موجود را برای افکار عمومی برطرف کنند. یکی از اقدامات سوال‌برانگیز اختصاص هزینه میلیاردی بیت‌المال جهت اعزام عده‌ای تحت عنوان هنرمند برای تماشای مسابقات جام‌جهانی بود، افرادی که برخی از آنان کمترین التزامی به قوانین جمهوری اسلامی ایران نداشته و حتی با اظهارنظراتی طلبکارانه این سفر را که با هزینه عمومی صورت گرفته، سفری شخصی عنوان کردند.

در شرایطی که افکار عمومی به حق خواستار پاسخگویی مسئولان درخصوص چنین هزینه غیرقابل توجیه اموال عمومی هستند و در حالی که رسانه‌ها به دنبال بانیان این بذل و بخشش میلیاردی می‌گردند، مجله «همشهری جوان» در شماره 461 خود با تیتری جانبدارانه بر روی جلد نوشت «هنرمندان اعزامی به برزیل آخرین قربانیان قضاوت‌های شتابزده؛ تمومش کن!» این اقدام همشهری جوان به عنوان یکی از مجموعه مجلات شهرداری تهران، بیش از پیش به این شایعه دامن زد که بخشی از هزینه این اعزام را شهرداری تهران متقبل شده است. اکنون مناسب است مسئولان شهرداری تهران نسبت به این شبهه ایجاد شده، شفاف‌سازی نمایند و یا مسئولان مجله همشهری جوان توضیح دهند که چرا چنین تیتری را به عنوان تیتر اصلی مجله خود برگزیده‌اند. و چرا پرسش از حیف و میل بیت‌المال باعث نگرانی آنها شده است؟!

*خراسان

خبر خوش براي فرزندان شهدا

در حالي که بر اساس ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه، کليه دستگاه ها مکلف شده اند در چارچوب سهميه استخدامي و جايگزيني نيروهاي خروجي خود، حداقل 25 درصد نيازهاي استخدامي خود را از اقشاري چون فرزندان و همسران شهدا تامين کنند، شنيده شده بر اساس بخشنامه بهمن ماه سال 1390 وزارت آموزش و پرورش، اين اولويت براي استخدام فرزندان شهدا مورد بي توجهي قرار گرفته بود که با شکايت واصله به دستگاه قضايي، اين بخشنامه ابطال و لغو آن طي روزهاي اخير به دولت اعلام شد.

*جمهوری اسلامی

* آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، اخبار منتشر شده در بعضي رسانه‌ها مبني بر تشكيل جلسه با آقايان سيدمحمد خاتمي و ناطق نوري براي انتخابات مجلس دهم را تكذيب كرد. رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام به روزنامه جمهوري اسلامي گفت چند ماه است كه آقاي خاتمي را نديده‌ام و با آقاي ناطق نوري هم درباره انتخابات مجلس آينده هيچ جلسه يا صحبتي نداشتم.

* شركت خودروسازي جنرال موتورز در پي واقع شدن در بحران بزرگ ايراد در سيستم احتراق ماشين‌هاي خود كه منجر به كشته شدن چندين نفر، تصادفات بسيار و جراحات در استفاده كنندگان خودروهاي اين كمپاني آمريكايي گرديده است، نسبت به باز گرداندن بيش از 8 ميليون از انواع محصولات خود در سال 1376 تا 1393 اطلاعيه صادر كرده است.

 در سال گذشته اين باز گرداندن بيش از 22 ميليون خودرو را شامل شده بود. در فهرست اعلان شده، اسامي خودروهايي با قيمت‌هاي بيش از صد ميليون تومان تا بيش از دويست ميليون تومان ديده مي‌شوند كه در سال‌هاي اخير از طريق مناطق آزاد و با خروج ارزهاي نفتي وارد كشور شده‌اند و به نظر نمي‌رسد اين بازگشت با توجه به هزينه‌هاي عودت و انتقال خودروها با روش‌هاي نامتداول وارد كشور شده‌اند بتواند شامل خودروهاي آمريكايي كاديلاك و شورلت و ساير انواع محصولات جنرال موتورز در مناطق آزاد كشورمان گردد. آنچه اكنون براي ما مانده است جيب خالي و نفت از دست رفته و صدها خودروي خطرناك است. به نظر مي‌رسد مناطق آزاد بايد دقت خود را براي جذب سرمايه و تكنولوژي‌هاي واقعي بكار برند تا ثروت ملي به چرخاندن چرخ كارخانجات در حال بحران غربي سوق نيابد. سهام جنرال موتورز اكنون درحال تعليق است.

* از بندر امام خميني خبر مي‌رسد گرماي بالاي 50 درجه و خاموشي و قطع برق چند ساعته در چند روز متوالي مشكلاتي را براي مردم پديد آورده است. با توجه به شروع فصل تابستان و ماه مبارك رمضان، مردم با تماس‌هاي پياپي از مسئولين مي‌خواهند موضوع اين خاموشي‌ها را پيگيري كرده و مانع ادامه اين وضعيت شوند.

*آرمان


*قدس

بیعت‌ تاجر عراقی‌ با ابوبکر البغدادی

جهان: خمیس الخنجر بازرگان عراقی مورد حمایت قطر که همواره میان امان، دوبی و اربیل در تردد است، با «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش که خود را خلیفه مسلمین می‌داند، بیعت کرد. الخنجر در صفحه فیس‌بوکش نوشت: «همه ما با خلیفه عراق و خلیفه دولت اسلامی در عراق بیعت می‌کنیم! شما خلیفه و رهبر من و همه مسلمانان هستید. سنی و شیعه در خدمت شما هستند، آقای من! هر کسی که از بیعت با شما سرباز زند، به اذن الهی مجازات خواهد شد!

وضعیت منابع آب کشور از نظر کردوانی

عصر ایران: دکتر پرویز کردوانی استاد جغرافیا و پدر کویرشناسی ایران گفت: در حال حاضر در اطراف دریاچه ارومیه 53هزار چاه (49 هزار چاه غیرمجاز) وجود دارد که باعث شده دریاچه بیمار شود و تصمیم مهم در مورد دریاچه ارومیه این است که هر چه زودتر آن را خشک کنند و نمکش را جمع کنند. دکتر کردوانی همچنین گفت: جهت آب شیرین در دشت مازندران تغییر کرده و الان آنقدر چاه حفر شده که از آب دریا استفاده می‌شود. شور شدن آب چاه‌ها باعث شد که مردم دیگر آب آشامیدنی نداشته باشند و محصولاتی که به آب شور حساس هستند، مثل گندم و گوجه عمل نمی‌‌آیند و در صورت ادامه این روند، نمکزارها تشکیل می‌شود. وی همچنین درباره وضعیت سدهای کشور گفت: الان 40 متر سد کرج گل است. 85 متر سد دز هم گل است. تا 25 سال دیگر سدهای تهران پر از گل می‌شوند.

انتقاد نشریه آمریکایی از سریال ایرانی

فرارو: نشریه تایم چاپ آمریکا در خبری انتقادی نوشت: «هفت سنگ»، سریالی ایرانی است که به خوبی از روی «خانواده مدرن» به صورت سکانس به سکانس و با همان حرکت دوربین و شوخی‌ها ساخته شده است.

قالیباف: فعالیت اقتصادی ندارم

فارس: محمد باقر قالیباف شهردار تهران با اشاره به فعالیتهای خود در سمتهای مختلف گفت: 52 سال است شخصاً‌کار اقتصادی نکرده‌ام.

این تخفیف حق جانبازان است

جهان: عبدا… تمیمی عضو فراکسیون جانبازان مجلس با تأکید بر اینکه گاهی برخی خدمات را بیش از اندازه بزرگ می‌کنند، گفت: اکنون به یک جانباز می‌خواهند 50 درصد قیمت بلیت هواپیما تخفیف بدهند که نهایت قیمت آن 50 هزار تومان می‌شود و آن هم سالی یک بار است. سوال ما اینجاست که مگر چند درصد جانبازان و خانواده شهدا در طول سال از این حق استفاه می‌کنند؟ چرا اینقدر خست به خرج می‌دهیم و کم لطفی می‌کنیم؟

بانک‌ها از برج سازی دست بردارند

تابناک: محمد باقری نماینده مجلس با انتقاد از شیوه غیر اسلامی بانکها در دریافت سود بابت تسهیلات گفت: به جای اینکه بانکها وارد مسایلی مانند ساخت‌وساز و حوزه مسکن شوند، به فکر مردم باشند، نه اینکه با بالا نگه‌ داشتن نرخ مسکن مردم را بیچاره کنند؛ بنابراین، باید قوانینی تدوین شود تا بانکهای کشور به سوی اسلامی شدن حرکت کنند.

هشدار دادستان به‌حفاران غیرمجاز

قدس آنلاین: حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفت: پس از ثبت جهانی شهر سوخته، حساسیتها در این منطقه افزایش پیدا کرده و نه تنها با قراردادن نیروهای گشت ثابت و غیر ثابت این مکان تاریخی را مورد نظارت دقیق‌تری قرار می‌دهیم، بلکه با افراد سودجو و حفاران غیر مجاز قطعاً برخورد قضایی و انتظامی جدی تری نسبت به گذشته انجام می‌شود.

ارایه طرح جامع عفاف و حجاب درمجلس

فارس: حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس از ارایه طرح جامع فرهنگی عفاف و حجاب در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

قطع نظارت مجلس بر یک پرونده

تسنیم: سیدمسعود میرکاظمی نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص فساد در پرونده کرسنت و با اشاره به تناقض گویی برخی افراد در این پرونده گفت: همه این تناقضها دست به دست یکدیگر می‌دهد و سپس نظارت مجلس بر این پرونده را قطع می‌کنند که نمایندگان مجلس را نگران می‌کند.

4 سال حبس برای برادرزاده اردوغان

مهر: دادگاه جنایی استانبول محمد اردوغان، برادر زاده نخست وزیر ترکیه را به اتهام قاچاق مواد مخدر به چهار سال و دو ماه زندان محکوم کرد.

شوخی پاپ با محافظان سوئیسی‌

تسنیم: «خورخه ماریو برگولیو» ملقب به پاپ فرانسیس اول، رهبر آرژانتینی کاتولیکهای جهان پیش از دیدار تیم کشورش با سوئیس در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی، به گروه محافظانش گفته است که «بین ما جنگ است»! 110 سرباز از کشور سوئیس در گروه محافظان پاپ خدمت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.