یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۵:۲۷

سلامت نیوز: به تازگي ازدواج کرده ايد يا چند سالي از شروع زندگي مشترک تان گذشته است و احساس مي کنيد که همسرتان…

سلامت نیوز: به تازگي ازدواج کرده ايد يا چند سالي از شروع زندگي مشترک تان گذشته است و احساس مي کنيد که همسرتان ديگر مانند گذشته شما را دوست ندارد. زود قضاوت نکنيد شايد شما نشانه هاي عاشقي را نمي دانيد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان،حتي اگر در آستانه ازدواج هستيد باز هم بايد با نشانه هاي عاشقي آشنايي داشته باشيد تا بتوانيد رفتارهاي فردي را که در آينده وارد زندگي تان مي شود، تحليل کنيد. اگر هم ازدواج کرده ايد، درک نشانه هاي غير کلامي عشق به شما کمک مي کند تا مفهوم رفتارهاي همسرتان را بهتر درک کنيد و از عشقي که او نسبت به شما دارد، بهتر مطلع شويد.

بنابراين اگر مي خواهيد ميزان آشنايي خودتان با نشانه هاي عشق را بسنجيد، در این آزمون شرکت کنيد. شما بايد درستي يا نادرستي ۱۰ سوال مطرح شده را از نظر خودتان بررسي کنيد و در پاسخ به هر عبارت آزمون يکي از ۲ گزينه «صحيح» يا «غلط» را انتخاب کنيد:

رديف عبارت صحيح غلط

۱ وقتي فردي عاشق همسرش باشد، در حالي که همواره براي کمک به او آماده است سعي مي کند به او اعتماد داشته باشد و اجازه مي دهد تا حدامکان کارهاي مربوط به خود را خودش انجام دهد.

۲ اگر فردي بخواهد به همسرش نشان دهد که او را دوست دارد، لباس هايش را با لباس هاي او هماهنگ مي کند.

۳ سريع ترين راه براي شناخت بيشتر همسرتان و بررسي ادعاي علاقه او به شما اين است که همراه او با خودرو به يک سفر يک روزه برويد.

۴ اگر همسرتان عاشق شما باشد هنگامي که با او صحبت مي کنيد به چشمان شما نگاه نمي کند و چشمانش بيشتر به اطراف است.

۵ همسرتان در رستوران قبل از اين که شما نظري بدهيد، بهترين غذا را براي هر ۲ نفرتان انتخاب مي کند.

۶ همسران عاشق هميشه کنار يکديگر راه مي روند و نزديک يکديگر مي ايستند.

۷ اگر همسرتان عاشق شما باشد زماني که از او ناراحت و عصباني هستيد سعي مي کند به گونه اي سر صحبت را با شما باز کند و اجازه نمي دهد قهر و فاصله اي که بين شما ايجاد شده است مدت زيادي به طول انجامد.

۸ همسر شما هنگام خريد و انتخاب لباس، از شما هم کمک مي گيرد و سعي مي کند سليقه و علايق شما را هم مدنظر قرار دهد.

۹ همسرتان عاشق شماست اما زماني که از همسرتان در مورد احساسش نسبت به خودتان مي پرسيد، او از پاسخ دادن به اين سوال طفره مي رود.

۱۰ همسرتان عاشق شماست اما به دليل مشغله هاي کاري نمي تواند با شما وقت بگذراند و شما را به تفريح و گردش ببرد و حتي زماني که از محل کار به خانه مي آيد، به دليل خستگي نمي تواند با شما صحبت کند.

نحوه محاسبه امتياز آزمون

پس از آن که به همه عبارات آزمون پاسخ داديد، نوبت محاسبه امتياز است. براي اين کار و براي پاسخ صحيح به سوال هاي 7،6،3،2،1و هشت، يک امتياز و براي پاسخ غلط به سوال هاي ۴، ۵، ۹ و ۱۰ هم يک امتياز براي خودتان در نظر بگيريد.

در خور ذکر است که نمره نهايي از مجموع امتيازهاي شما به دست خواهد آمد. همچنين جدول امتيازدهي زير، اين مسئله را براي شما روشن تر مي کند.

جدول امتيازدهي

سوال پاسخ قابل قبول

۱ صحيح

۲ صحيح

۳ صحيح

۴ غلط

۵ غلط

۶ صحيح

۷ صحيح

۸ صحيح

۹ غلط

۱۰ غلط

تحليل آزمون

اگر نمره شما در اين آزمون:

* بين صفر تا 3 باشد: شما در درک نشانه هاي عشق بسيار ضعيف هستيد و به سختي مي توانيد از علاقه همسرتان نسبت به خودتان مطلع شويد يا علاقه تان را به شيوه هاي غير کلامي به همسرتان نشان دهيد. با اين حال نگران نباشيد زيرا در ادامه همين مطلب با مهارت هاي غير کلامي ابراز عشق بيشتر آشنا خواهيد شد.

* بين 4 تا 6 باشد: شما تا حدودي با نشانه هاي پنهان عشق آشنا هستيد و مي توانيد زندگي عاشقانه اي را با همسرتان تجربه کنيد اما بهتر است براي آشنايي با مهارت هاي عشق، بيشتر تلاش کنيد تا زندگي مشترک موفق تري داشته باشيد.

* بيشتر از ۶ باشد: اگر بيشتر از ۶ پاسخ شما به سوال هاي آزمون روان سنجي، مطابق جدول امتيازدهي آزمون باشد، شما بايد به خودتان بباليد چون درک شما از نشانه هاي عشق در حد قابل قبولي است و به خوبي نشانه هاي غير کلامي ابراز عشق را درمي يابيد.

آشنايي با مهارت هاي عاشقي

رابطه عاشقانه بين زن و شوهرها، مهم ترين و ارزشمندترين دارايي يک زندگي مشترک است. بسياري از زوج ها ادعا مي کنند که همچنان عاشق يکديگر هستند اما نمي دانند که نوع ابراز اين احساس بسيار مهم است. موفقيت مي نويسد: هرچند در اوايل زندگي مشترک ابراز عشق بيشتر به شکل بيان احساسات و گفتن جملاتي مانند «دوستت دارم» است اما با گذشت زمان، بهتر است اين ابراز عشق شکل هاي ديگري هم به خود بگيرد. به طور مثال بعضي مردها سعي مي کنند که با خريدن يک شاخه گل ، علاقه شان را به او نشان دهند و بعضي زن ها هم سعي مي کنند با پختن غذاي مورد علاقه همسرشان به او ابراز علاقه کنند.

فقط به فکر پيشرفت خودتان نباشيد

همسران عاشق دوست دارند شرايطي را براي يکديگر فراهم کنند تا بتوانند به رشد يکديگر کمک کنند و اگر متوجه شوند که همسرشان به کمک نياز دارد، به او کمک خواهند کرد. زن و شوهرها بايد توجه داشته باشند که کمک همسرشان به آن ها، عشق و علاقه او را نشان مي دهد.

شبيه يکديگر باشيد

زوج هاي عاشق دوست دارند که خود را شبيه به يکديگر کنند و البته بيشتر اوقات ناخودآگاه کارهايي انجام مي دهند که بيشتر به عشق شان شبيه شوند. گاهي اين هماهنگي در بالابردن سطح معلومات و گاهي در طرز صحبت کردن است. زوج هاي عاشق دوست دارند در اوقات فراغت در کنار هم بوده و نزديک ترين فرد به يکديگر باشند.

نگاه پرمهرت را از همسرت دريغ نکن

تمام هوش و حواس زن و شوهرهاي عاشق به يکديگر است و اين حالات در رفتار و گفتار آن ها مشخص مي شود. همسراني که حقيقتا يکديگر را دوست دارند به يکديگر احترام مي گذارند، هنگام صحبت کردن به هم توجه مي کنند و ميان صحبت هم نمي پرند. اين زوج ها، وقتي با يکديگر صحبت مي کنند به اطراف نگاه نمي کنند زيرا مي دانند که اگر به چشمان همسرشان نگاه نکنند غير مستقيم اين پيام را به او مي رسانند که حوصله شنيدن صحبت هاي او را ندارند. پيش از اين درباره مهارت هاي يک گفت وگوي اثرگذار و لذت بخش مطالبي را در همين صفحه ارائه کرده ايم.

خودسرانه تصميم نگيريد

فردي که عاشق همسرش است براي او بهترين‌ها را مي خواهد اما اين موضوع نبايد موجب شود اعتماد به نفس همسرش پايين بيايد و اختيار انتخاب از او گرفته شود. اگر شما عاشق همسرتان هستيد و عادت داريد که بهترين ها را قبل از اين که از او بپرسيد، برايش انتخاب کنيد بدانيد که در مسير اشتباهي گام برمي داريد. اول اجازه دهيد او با نظر خودش انتخاب کند و بعد اگر مطمئن شديد که اشتباه کرده است يا گزينه هاي بهتري هم براي انتخاب وجود دارد، او را راهنمايي کنيد و در نهايت هم اجازه بدهيد انتخاب نهايي با خود او باشد.

سکوت را بشکنيد

اختلاف نظر و بروز ناراحتي در زندگي مشترک امري کاملا طبيعي است. حتي عاشق ترين همسران هم گاهي از يکديگر ناراحت مي شوند و با هم بحث مي کنند. معمولا وقتي فردي را دوست داريم نمي توانيم قهر و کدورت او را تحمل کنيم به همين دليل سعي مي کنيم کدورت ها را رفع و سر صحبت را باز کنيم تا فضاي سرد و سنگين ناراحتي و قهر هرچه زودتر از بين برود و بار ديگر عشق و دوستي و آرامش به زندگي برگردد.

گاهي عشقت را بنويس

اگر همسرتان را دوست داشته باشيد، هنگامي که از احساس شما نسبت به خودش سوالي بپرسد ترديدي نخواهيد داشت و خيلي راحت مي توانيد به سوالاتش پاسخ دهيد. با اين حال و اگر نمي توانيد عشق تان را در قالب کلمات به همسرتان ابراز کنيد، بهتر است از راه هاي ديگر براي نشان دادن عشق تان استفاده کنيد. به طور مثال براي او نامه بنوسيد، پيامک يا ايميل بزنيد و از هر طريق ديگري عشق تان را کاملا واضح و آشکار ابراز کنيد.

صحبت روزانه حتي در حد چند کلمه

اگر به دليل مشغله هاي کاري و مخارج بالاي زندگي، ناچاريد تمام روز را کار کنيد و نمي توانيد زمان زيادي را با همسرتان بگذرانيد و با او به گردش و تفريح برويد، بايد سعي کنيد هر روز، زماني را هرچند کوتاه با همسرتان بگذرانيد و از او بپرسيد که روزش را چه طور گذرانده است. در هر شرايطي سعي کنيد هر روز با ايجاد فرصتي کوتاه، کمي با همسرتان صحبت کنيد و با هم خوش بگذرانيد. اين کار موجب مي شود شما از هم دور نشويد و در جريان امور مربوط به يکديگر قرار بگيريد.

لطفا عمل کنيد

درخور ذکر است که صرف آشنايي با مهارت هاي عاشقي براي داشتن يک زندگي مشترک عاشقانه کافي نيست، بلکه عمل به مهارت هاي ذکر شده است که مي تواند زندگي مشترک را به ساحل آرامش و آسايش برساند.

مهم ترين نکات اين مطلب

۱ کمک کردن به همسر براي پيشرفت در کارهاي شخصي خود

۲ سپري کردن اوقات فراغت در کنار يکديگر

۳ احترام به يکديگر و آشنايي با مهارت هاي گفت وگوي موثر

۴ دادن حق انتخاب به يکديگر و پرهيز از خودرايي

۵ رفع کدورت ها به جاي قهر و توهين

۶ نوشتن نامه يا ارسال پيامک هاي عاشقانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *