یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۲

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: با وجود کمبود پزشک و ایجاد صف‌های طولانی نوبت، قدرت مانوری برای کنترل پدیده زیرمیزی نداریم….

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: با وجود کمبود پزشک و ایجاد صف‌های طولانی نوبت، قدرت مانوری برای کنترل پدیده زیرمیزی نداریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، دکتر حسین کریم در جمع خبرنگاران با تایید وجود پدیده زیرمیزی عنوان کرد: یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت حذف این پدیده زشت از سیستم درمان است.

وی افزود: خوشبختانه با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت و کم شدن پرداخت هزینه‌های درمان از جیب مردم تا حدی شاهد کاهش این پدیده هستیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به شدت پیگیر برخورد با این مسئله است، عنوان کرد: در این زمینه برخوردهای قانونی صورت گرفته و مواردی نیز به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

کریم عنوان کرد: انتظار ما از مردم این است که با مشاهده هرگونه تخلف‌ یا اخذ زیرمیزی از آنها توسط پزشکان، این امر را به دستگاه‌های مربوطه اطلاع دهند.

وی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم بدون داشتن مستنداتی با آبروی پزشکان بازی کنیم و به همین علت ضرورت دارد تا افراد شکایت خود را در این زمینه با ارائه مستندات ارائه دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حذف کامل پدیده زیرمیزی را منوط به افزایش تعداد پزشکان متخصص و فوق تخصص دانست و عنوان کرد: متاسفانه کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص قدرت مانور ما را در برخورد با پدیده زیر میزی کم کرده است.

کریم عنوان کرد: سالیان گذشته که تعداد پزشکان متخصص و فوق تخصص در همه استان‌ها زیاد شده، متاسفانه در استان افزایشی نداشته‌ایم و برخی تخصص‌ها نیز از استان رفته‌اند.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر کمبود پزشکان متخصص و فوق تخصص در استان، این افراد عمدتا در بخش خصوصی مشغول فعالیت هستند و متخصصانی که تمام وقت در اختیار بیمارستان‌های دولتی استان باشند، بسیار اندک هستند.

وی افزود: با توجه به افزایش مراجعه بیماران به بیمارستان‌های دولتی و تعداد کم پزشکان متخصص و فوق تخصص، قطعا صف‌های طولانی نوبت دهی و مشکلات دیگر ایجاد خواهد شد که همه اینها پدیده زیرمیزی را به دنبال دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه افزایش تعداد پزشکان متخصص و فوق تخصص و نیز اعضای هیات علمی دانشگاه در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: با جدیت این مسئله را از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیر هستیم و تلاش می‌کنیم چیزی را که تاکنون حق این استان بوده است را بگیریم.

کریم عنوان کرد: قطعا افزایش پزشکان را تا حدی ادامه خواهیم داد که بتوان کنترل مطلوبی بر پدیده زشت زیرمیزی داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به راه‌اندازی چند رشته تخصصی از سال آینده در این دانشگاه اظهار کرد: قول راه اندازی چند رشته فوق تخصص را نیز در دانشگاه از وزارتخانه گرفته‌ایم.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *