سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۶

ˈمهدی خلاصه زادهˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای حل مشکل کم آبی در روستاهای دره، منشاد، بنادک سادات،…

ˈمهدی خلاصه زادهˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای حل مشکل کم آبی در روستاهای دره، منشاد، بنادک سادات، هنزاء، گل افشان، فخرآباد، ابراهیم آباد، مدوار، سریزد و ثانی آباد طرح هدف مندی توزیع آب در دست اجرا است.

وی ادامه داد: در قالب اجرای این طرح و بر اساس هماهنگی و برنامه ریزی در طول سه روز آب روستاییان قطع و در مخازن ذخیره و در سایر ایام هفته بین مشترکان توزیع می شود.

رییس آبفار مهریز با اشاره به اینکه تاکنون جیره بندی آب در روستاهای مهریز اجرا نشده است، خاطرنشان کرد: اگر مشترکان خانگی، تجاری و صنعتی بین 20 تا 25 درصد در مصرف آب آشامیدنی و بهداشت خود صرفه جویی کنند بحران کم آبی امسال را بدون مشکلی پشت سر می گذاریم.

خلاصه زاده اظهار کرد: هم اکنون آب 10 هزار و 393 مشترک تحت پوشش در پنج دهستان بخش مرکزی مهریز توسط 41حلقه چاه و یک قنات توزیع می شود.

مدیر امور آبفار مهریز افزود: کمبود بارندگی و خشکسالی های مکرر طی چند سال گذشته بشدت روی سفره های زیر زمینی این مناطق اثرگذاشته و تنها راه عبور از بحران صرفه جویی است.

خلاصه زاده گفت: برای حل این مشکل و کم کردن آلام مردم روزهای گذشته با همکاری برخی دستگاه های اجرایی، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی جلسات هم اندیشی برگزار شده است.

وی افزود: برای برطرف کردن مشکل کم آبی ساکنان مناطق روستایی شهرستان مهریز طرح هدفمندی توزیع آب و آبرسانی با تانکر های سیار اجرا می شود.

در بخش مرکزی مهریز پنج دهستان شامل ارنان، میانکوه، تنگچنار، بهادران و خورمیزات با حدود 150 آبادی و جمعیتی حدود 20 هزار نفر وجود دارد. ک3

7541/616

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.