یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۷

اسماعیل جبارزاده شنبه شب درجلسه ستاد مدیریت بحران استان گفت: از همین ساعت وضعیت برق وآب استان بحرانی اعلام می شود ومدیریت بحران…

اسماعیل جبارزاده شنبه شب درجلسه ستاد مدیریت بحران استان گفت: از همین ساعت وضعیت برق وآب استان بحرانی اعلام می شود ومدیریت بحران تا برگشتن وضعیت به حالت عادی با تشکیل ستاد بحران آب و برق باید آن را مدیریت کند.

وی افزود : باید درسه ماه فصل تابستان به صورت روزانه وضعیت آب و برق استان رصد و بحران را مدیریت کنیم.

نماینده عالی دولت دراستان آذربایجان شرقی گفت : ستاد بحران آب و برق استان باید مدیریت مصرف را مورد توجه قراردهد، به گونه ای که نه برق ونه آب مشترکان قطع نشود، بلکه از راه های مختلف نسبت به مدیریت وضع موجود اقدام شود.

جبارزاده اضافه کرد : قطع آب وبرق یعنی تنبیه مردم، درحالی که ممکن است عده قلیلی در مصرف اسراف کنند، انصاف نیست دراثر سوء مصرف برخی آب و برق مردم را قطع کنیم.

وی از مدیران آب استان خواست به هیچ عنوان به فلکه آب صنایع دست نبرند، چرا که فقط دو درصد از مصرف آب استان در این بخش مصرف می شود.

استاندار آذربایجان شرقی بر تشکیل مستمر جلسات شورای حفاظت دراستان و شهرستان ها تاکید کرد و افزود: اگر نتوانیم هشت درصد در برق و ده درصد در آب که نیاز فعلی این دو بخش است، صرفه جویی کنیم، نباید اسم خودمان را مدیر بگذاریم.

جبارزاده گفت: 18 مترمکعب در روستاها و 20 مترمکعب در شهرها ملاک مصرف آب باشد و اگر مشترکی از این الگو خارج شد، نسبت به قطعی آب آن اقدام شود.

وی اظهارکرد : مدیریت استان درسه ماه تابستان درکنار صنعت آب و برق است تا بحران موجود را به خوبی سپری کنیم.

دراین جلسه مصوب شد شرکت های آب وبرق استان بازدید کنتورهای مشترکین خود را 10 روزه انجام و درصورت رعایت نکردن الگوی مصرف دردرجه نخست با تذکر و درمرحله بعد با قطع خدمات جریمه نمایند.

همچنین مقرر شد درراستای کاهش مصرف آب و برق در ادارات، ساعت کاری آن ها بعد از اذان ظهر به اتمام برسد.

587/7237/1859

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.