یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۳۴

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسن آصفری عصر شنبه در کارگروه اشتغال استان مرکزی که با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی…

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسن آصفری عصر شنبه در کارگروه اشتغال استان مرکزی که با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مسوولان استان برگزار شد، افزود: اکنون هشت میلیون جوان بیکار در کشور وجود داشته که در سال های آینده با فارغ التحصیلی دانشجویان به این آمار افزوده می شود.

وی با بیان اینکه نباید خود را درگیر آمار کرده و باید به واقعیت های جامعه بپردازیم، گفت: تحریم و تهدید و صلاح ها نمی تواند اثری در جامعه بگذارد اما بیکاری بحرانی جدی و زمینه ساز مشکلات و معضلات اجتماعی و اقتصادی جامعه است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظارت بر تولید دچار ضعف بوده و نیازمند تجدید نظر است، اضافه کرد: اشتغال در واگذاری ها به بخش خصوصی دچار مشکلاتی بوده و این به دلیل عدم نظارت است.

آصفری ادامه داد: متاسفانه در برخی از واحدهای واگذار شده به دلایل مختلف همچون موقعیت ارزشی زمین تغییر کاربری شده و در آن شهرک سازی و سیتی سنترها دایر شده است و حق دولت نیز پرداخت نشده است.

زمینه سازی برای سرمایه گذاری

وی پیشنهاد زمینه سازی برای سزمایه گذاری برای علاقمندان را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست و اظهار کرد: اکنون برای دریات موافقت نامه های مختلف و گرفتن مجوز و سرمایه گذاری بیش از 270 روز زمان لازم است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فراهم ازی زمینه برای سرمایه گذاری ، از طریق اعتبار یارانه های واگذار شده و ساخت سوله های برای راه اندازی مشاغل از جمله زمینه های لازم برای سرمایه گذاری علاقمندان است.

بالا رفتن قیمت حامل های انرژی از مشکلات بخش های مختلف

آصفری بالا رفتن قیمت حامل های انرژی را یکی دیگر از مشکلات بخش های مختلف دانست و تصریح کرد: افزایش قیمت حامل های انرژی قرار بود به صرفه جویی های 30 درصدی در بخش تولید و 20 درصدی کشاورزی قرار گیرد که متاسفانه افزایش حامل های انرژی و تولید و پخش محصولات با قیمت های گذشته سبب ایجاد مشکلاتی برای صنایع شده است.

وی همچنین با اشاره به سودهای بانکی، گفت: اگر آمایش در صنعت و بخش های مختلف انجام شود تولید کننده نمی تواند با سودهای بانکی تولید ایجاد کرده و به دنبال آن اشتغال نیز با مشکل مواجه می شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی از واردات و قراردادهای سنگین گلایه کرد و گفت: در حالی که مقام معظم رهبری به تولید ملی و سرمایه داخلی تاکید دارند چرا سرمایه های داخلی صرف واردات می شود.

آصفری اظهار کرد: جلوگیری از واردات و قرار دادهای خارجی که بار سنگین آن بر دوش تولید کنندگان داخلی بوده و حمایت از تولید داخلی با حضور و توجه وزرای مربوطه امکان پذیر است.

وی در پایان خواستار توجه به بحران بیکاری و نگاه ویژه به آن شد و تصریح کرد: قرار دادن امکانات در اختیار افراد توانمند برای رفع معضل اصلی اشتغال و بیکاری به عنوان معضل بیشتر خانواده ها ضروری است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.