چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۶:۰۵

ˈمسعود بهاریˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بروز خشکسالی های اخیر و کاهش نزولات آسمانی در کشور و از سویی…

ˈمسعود بهاریˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بروز خشکسالی های اخیر و کاهش نزولات آسمانی در کشور و از سویی مصرف بالای آب در فصل تابستان سبب شده تا مشکل کمبود آب در برخی از شهر ها و استانهای کشور جدی باشد.

وی ادامه داد: شهر اراک به دلیل بارش مطلوب امسال و تغییر نکردن حجم آب سدهای الغدیر و کمال صالح از فهرست شهرهای دارای وضعیت بحرانی آب کشور خارج شده است.

بهاری ادامه داد: گزارش ارزیابی کارشناسی وضعیت ذخیره پشت سد کمال صالح شازند و دیگر منابع آبی اراک به وزارت نیرو اعلام شده و در روزهای آتی شهر اراک از فهرست شهرهای بحران زده و کم آب کشور خارج می شود.

وی در خصوص حجم آب در سدهای استان مرکزی گفت: حجم آب سد کمال صالح شازند هم اینک حدود 40 میلیون متر مکعب و سد الغدیر ساوه نیز حدود 28 میلیون متر مکعب است.

بهاری اظهار کرد: تعهد امسال شرکت آب منطقه ای استان مرکزی برای شبکه آبرسانی اراک 20 میلیون متر مکعب است که با شرایط موجود منابع محقق می شود.

وی توضیح داد: میزان حجم ذخیره آب در سد کمال صالح شازند نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته و پارسال میزان حجم آن حدود 19 و نیم میلیون متر مکعب گزارش شده است.

92 درصد از حجم آب مصرف استان مرکزی در بخش کشاورزی، سه و نیم درصد در بخش صنعت و مابقی در بخش آشامیدنی مصرف می شود.

شرکت سهامی آب منطقه ای مرکزی عبارت از شرکتهای زیر مجموعه وزارت نیروست که وظیفه مدیریت ، مطالعه ، توسعه ، حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع آب و همچنین ایجاد و توسعه ، بهره برداری و نگهداری از تاسیسات و سازه های آبی را بر عهده دارد.ک/3

7112/560/

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *