یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۱

ˈاسماعیل ایدنی ˈ عصرشنبه در جلسه شورای اداری استان خوزستان که در محل استانداری این استان برگزارشد افزود: در سال گذشته یارانه نظام…

ˈاسماعیل ایدنی ˈ عصرشنبه در جلسه شورای اداری استان خوزستان که در محل استانداری این استان برگزارشد افزود: در سال گذشته یارانه نظام سلامت برای هزینه های بیماری خاص 20 هزار میلیارد ریال و هزینه تشخیص بیماری سرطانی نیز 60 میلیارد ریال بود.

وی ادامه داد: این در حالی است که در سال گذشته کل بودجه اختصاص یافته به وزارت بهداشت 80 هزار میلیارد ریال بود که معدل هزینه های وزارت بهداشت در بخش بیماری های سرطانی است.

ایدنی افزود: یکی از وظایف ذاتی دولت ها تامین سلامت مردم است در حالی که در سال های اخیر حوزه بهداشت و درمان جزو ده اولویت اول دولت ها نیز قرار نداشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: خوشبختانه پس از روی کار آمدن دولت یازدهم ،مسوولان حوزه سلامت تلاش های بسیاری برای ارتقاء شاخص های حوزه بهداشت و سلامت داشته و در حال حاضر این حوزه جزو سه اولویت اول دولت است.

ایدنی بیان کرد: با وجودی که در سال جاری بودجه عمومی کشور رشد منفی داشته اما بودجه سلامت و وزارت بهداشت رشد قابل توجهی داشته است.

وی با بیان اینکه امسال سال بهار سلامت در کشور است اظهار کرد: در سال جاری طرح تحول نظام سلامت در وزارت بهداشت در حال تدوین است که می تواند به عنوان بسته ای حمایتی از سوی دولت برای مردم باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اولین سفر هیات دولت به استان خوزستان گفت: در این سفر تلاش کردیم تمامی کاستی های استان خوزستان در حوزه بهداشت و درمان به وزیر بهداشت نشان داده شود که این امر موجب شد که از سوی وزارت بهداشت یک هزار و 760 میلیارد ریال اعتبار به ساخت و اتمام پروژه های نیمه تمام ساخت بیمارستان در شهرهای رامهرمز،باغملک،الوار گرمسیری و برخی شهر های دیگر اختصاص داده شود.

ایدنی به عملکرد مدیریت چند ماهه خود دردانشگاه علوم پزشکی اهواز اشاره کرد و افزود: همچنین دانشکاه علوم پزشکی اهواز پنج هزار و 500 میلیون ریال بدهی دارد که وزارت بهداشت یک هزار و 600 میلیارد ریال از این بدهی را تقبل کرده است.

وی ادامه داد: همچنین بدهی دارویی این دانشگاه به شرکت های داروسازی از 15 سال قبل تاکنون 170 میلیارد ریال است که این مبلغ از سوی وزارت بهداشت تامین شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه سلامت مقوله ای فرابخشی است ,اظهار کرد: تمامی دستگاه های متولی باید به حفظ سلامت جامعه کمک کنند./7161/642

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.