دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۶:۰۲

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ ابوالقاسم احمدی ˈ روز دوشنبه در نشست مشترک دهیاران شهرستان بهشهر در فرمانداری این شهر افزود :…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ ابوالقاسم احمدی ˈ روز دوشنبه در نشست مشترک دهیاران شهرستان بهشهر در فرمانداری این شهر افزود : یکی از دغدغه های اصلی مسوولان در سال های اخیر فراهم کردن زمینه بازگشت روستاییان به روستاها است که باید زمینه این مهاجرت معکوس با فراهم کردن امکانات مورد نیاز محقق شود.

وی ادامه داد : یکی دیگر از مشکلات روستاهای مناطق کوهستانی بهشهر کم توجهی بانک ها به ارائه تسهیلات بانکی است که بر خلاف روستاهای مناطق جلگه ای ، تسهیلات کمتری به ساکنان روستاهای بخش یانسر پرداخت می شود.

بخشدار یانسر گفت : در سال های اخیر دهیاری ها تلاش فراوانی برای بهبود شرایط و حل مشکلات روستاها انجام داده اند و در بسیاری موارد نیز به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده اند که امیدواریم این شرایط مطلوب با حمایت بیشتر مسوولین شهرستانیر ادامه یابد.

وی افزود : به رغم تلاش فراوان برای فعال کردن دهیاری ها در همه روستاهای بخش یانسر ، 19 روستای این منطقه فاقد دهیاری هستند و بدون تردید با فقدان دهیاری ، بخش زیادی از فعالیت های مربوط به عمران و آبادی روستا با کندی و سکون همراه خواهد شد.

بخش یانسر شهرستان بهشهر با 53 روستا دارای بیش از 14 هزار نفر جمعیت ثابت است.

جمعیت این بخش در فصل تابستان و تعطیلات تا چند برابر افزایش می یابد.ک/2

7331/1654

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.