چهارشنبه، ۱۷ دی ۹۹ - ۱۱:۴۷
بخشنده‌ ترین فرد سال 2020

مجله The Chronicle of Philanthropy با ارائه لیستی بخشنده‌ ترین فرد سال 2020 را معرفی کرده است که در آن جف بزوس با…

مجله The Chronicle of Philanthropy با ارائه لیستی بخشنده‌ ترین فرد سال 2020 را معرفی کرده است که در آن جف بزوس با اهدای ۱۰ میلیارد دلار در صدر  قرار گرفته است.

«جف بزوس» مؤسس و مدیرعامل آمازون که مجله فوربز ثروت او را ۱۸۵ میلیارد دلار تخمین زده است، صندوقی به نام Bezos Earth Fund را برای مبارزه با تغییرات اقلیمی راه اندازی کرد و ۱۰ میلیارد دلار به آن اختصاص داد. این صندوق تاکنون ۷۹۰ میلیون دلار به ۱۶ گروه حامی محیط زیست اهدا کرده است.

«فیل نایت» (Phil Knight)، از بنیانگذاران و رئیس بازنشسته شرکت نایکی و همسرش در مجموع با اهدای ۱.۲ میلیارد دلار در جایگاه دوم و سوم لیست خیرترین افراد سال ۲۰۲۰ از نظر مجله Chronicle قرار گرفته‌اند.

«فرد کومر» (Fred Kummer)، مؤسس شرکت ساختمان‌سازی HBE Corporation و همسرش ۳۰۰ میلیون دلار برای تأسیس مؤسسه Kummer Institute Foundation برای کمک به پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاه علم و فناوری میزوری کمک کردند.

بخشنده‌ ترین فرد سال 2020

بخشنده‌ ترین فرد سال 2020

«مارک زاکربرگ» مؤسس فیسبوک و همسرش با اهدای ۲۵۰ میلیون دلار برای رفع مشکلات رای دهی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در جایگاه پنجم بزرگ‌ترین خیرین سال ۲۰۲۰ در لیست Chronicle قرار گرفته‌اند. زاکربرگ با حدود ۹۸.۸ میلیارد دلار ثروت در جایگاه پنجم لیست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفته است.

«آرتور بلنک» (Arthur Blank)، هم‌بنیانگذار شرکت Home Depot از طریق بنیاد خیریه خود ۲۰۰ میلیون دلار برای ساخت بیمارستان کودکان در شهر آتلانتا اهدا کرد و در جایگاه ششم قرار گرفت.

مکنزی اسکات، همسر سابق جف بزوس با وجود اهدای بیش از ۴ میلیارد دلار به سازمان‌های خیریه به این لیست راه نیافت چون به گفته Chronicle میزان کمک‌های مالی تکی او آنقدر زیاد نبوده تا به لیست راه یابد. این مجله اضافه می‌کند که ماه فوریه لیست ۵۰ فرد بشردوست دیگر را منتشر می‌کند که در آن مجموع کمک‌های مالی لحاظ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *