جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۱

به گزارش ایرنا، ˈعلی استیریˈ روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این محور در جمع خبرنگاران گفت: قطعه پنج محور مشهد – سرخس یکی…

به گزارش ایرنا، ˈعلی استیریˈ روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این محور در جمع خبرنگاران گفت: قطعه پنج محور مشهد – سرخس یکی از شاخص ترین و فعال ترین پروژه های عمرانی منطقه است که تکمیل آن نقش اساسی در روان سازی، تسهیل ترافیک، حمل و نقل کالا و خدمات دارد.

وی بیان کرد: این پروژه به طول 35 کیلومتر حد فاصل شهرستان سرخس تا روستای ˈگنبدلیˈ واقع شده که عملیات احداث آن از اوایل سال 1389 با اعتبار اولیه 82 میلیارد ریال از سوی پالایشگاه گاز خانگیران آغاز شد.

وی افزود: برای اتمام پروژه مزبور 120 میلیارد ریال مورد نیاز است که پس از تامین اعتبار به بهره برداری کامل می رسد.

استیری با بیان اینکه هم اکنون ساخت 13 دستگاه پل از 33 پل قطعه پنج محور مشهد – سرخس به اتمام رسیده است، گفت: پیمانکار این پروژه شرکت مسکن و عمران قدس رضوی و مشاور آن شرکت طرح راهیاب ملل و کارفرمای آن معاونت راه های وزارت راه و شهرسازی است.

معاون شرکت مسکن و عمران قدس رضوی افزود: با توجه به وجود مواردی از جمله پایانه های متعدد بار در گمرک شهرستان سرخس، منطقه ویژه اقتصادی سرخس، پالایشگاه گاز خانگیران، چاه های گاز منطقه گنبدلی و وجود سد دوستی، بهره برداری از قطعه پنج محور سرخس – مشهد نقش اساسی در تردد وسائل نقلیه، کاهش آمار تصادفات و افزایش ایمنی جاده خواهد داشت./2

7489 /664

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.