دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۱۱:۵۳

بر اثر طغیان رودخانه مرداب بخش وسیعی از مناطق مسکونی غرب شهر آستارا و روستاها و محله‌های واقع شده در حاشیه رودخانه مرداب…

بر اثر طغیان رودخانه مرداب بخش وسیعی از مناطق مسکونی غرب شهر آستارا و روستاها و محله‌های واقع شده در حاشیه رودخانه مرداب و خواجه کری به زیر آب رفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، بر اثر شدت بارش باران که از عصر روز شنبه در شهرستان آستارا آغاز شده است و تا هم اکنون ادامه دارد، رودخانه‌های مرداب و خواجه کری طغیان کرد و سطح آب رودخانه‌های ویرمونی، لوندویل و چلوند تا حد قابل توجهی بالا آمد.

در پی طغیان رودخانه مرداب، راه ارتباطی بیش از صدها خانوار در خیابان‌های شهید رستمیان، کشاورز و خلیل آباد با شهر قطع شد و بسیاری از منازل مسکونی و خودروهای پارک شده در این مناطق و روستای بیجاربین به زیر آب رفت.

بالا آمدن آب رودخانه مرداب در پل احمد سبب شد تا دبیرستان پسرانه دولتی امام علی(ع) که یکی از بزرگترین و مهمترین واحدهای آموزشی شهرستان آستارا محسوب می‌شود در محاصره سیلاب قرار گیرد.

در پی این حادثه بسیاری از دانش آموزانی را که منازلشان در این محله‌ها قرار داشت از رفتن به مدرسه بازماندند.

در حال بررسی وضعیت مناطق آبگرفته هستیم

محمد کرمزادگان، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری آستارا گفت: در حال بازدید از مناطق مختلف شهر و بررسی وضعیت مناطق آبگرفته هستیم.

وی با تأکید بر اینکه دیواره سازی حاشیه رودخانه مرداب در حریم شهری مهمترین و تنهاترین راهکار برای مقابله با سیلاب‌های فصلی است، تصریح کرد: به غیر از آبگرفتگی منازل تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر وارد شدن خسارات جانی و مالی قابل توجه به شهروندان دریافت نشده است.

کرمزادگان در پایان تصریح کرد: پس از جمع بندی گزارش‌ها، میزان خسارت وارد شده به منازل مسکونی بر اثر سیلاب اخیر اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، 189 کیلومتری رشت و همجواری استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *